آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۵۴:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
پروژه‌های گردشگری استان بوشهر با جام جهانی قطر پیوند می‌خورد

معاون امر عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به تدوین برنامه گردشگری توریسم ۲۰۲۲ استان بوشهر گفت: این برنامه در راستای توسعه گردشگری در شهرها، روستاها و مناطق عشایری استان بوشهر با جام جهانی ۲۰۲۲ پیوند می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مهرداد ستوده ظهر امروز در نشست با مسئولان میراث فرهنگی استان بوشهر با حضور مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور با بیان اینکه این استان در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی از ظرفیت بالایی برخوردار است خاطرنشان کرد: پروژه و برنامه گردشگری بوشهر توریسم 2022 تدوین و با حضور وزیر کشور افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه پروژه توریسم 2022 بوشهر در راستای توسعه گردشگری در استان تدوین و عملیاتی شده بیان کرد: در راستای این پروژه زیرساخت‌های گردشگری در نقاط مختلف استان توسعه می‌یابد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از پیوند پروژه‌های گردشگری استان بوشهر با جام جهانی قطر خبر داد و خاطرنشان کرد: جام جهانی 2022 در کشور قطر برگزار می‌شود که با توجه به همسایگی این کشور با استان بوشهر دو سال قبل از برگزاری جام جهانی قطر در مورد پروژه توریسم 2022 بوشهر در کشورهای حوزه خلیج فارس تبلیغات می‌شود.

ستوده با تاکید بر تسریع احیای بناهای تاریخی بوشهر  افزود: انتظار می‌رود برای مرمت و احیاء  بناهای تاریخی توجه ویژه‌ای به استان بوشهر شود.

وی بافت تاریخی بوشهر را یکی از ظرفیت‌های مهم در راستای توسعه گردشگری دانست و بیان کرد: بخش عمده مطالبات مردم این است که به بافت تاریخی بوشهر توجه شود و باری مرمت آن اقدام شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر خواستار حضور بیشتر مسئولان صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور در استان بوشهر شد و افزود: انتظار داریم کمک بیشتری برای توسعه بافت تاریخی و مرمت و احیای بناها در این استان انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر  نیز با اشاره به ظرفیت‌های خالی حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان بوشهر خاطرنشان کرد: کارهای بسیار زیادی در استان باید انجام شود و با این همه داشته‌ها باید کار شود.

مجید خورشیدی به ظرفیت سواحل استان بوشهر و طولانی‌ترین مرزدریای خلیج فارس در این استان پرداخت و خاطرنشان کرد: متاسفانه به خوبی به این ظرفیت خوب در حوزه گردشگری توجه نشده است و باید سرمایه‌گذاران را برای استفاده از این ظرفیت استان بوشهر ترغیب کنیم.

وی با تاکید بر ساماندهی بناهای تاریخی بوشهر گفت: برخی بناها به سکونت‌گاه غیررسمی تبدیل شده است و جای حاشیه‌نشینی را مرکز شهر بوشهر گرفته‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه بافت تاریخی بوشهر دارای جاذبه بسیار زیادی است و باید به آن توجه شود افزود: برخی از بناها از بین رفته است و باید برای احیای دیگر بناهای استان تلاش ویژه کرد. بافت تاریخی بوشهر دارای جاذبه بسیار زیادی است و باید به آن توجه شود.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17151
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم