آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۲۲:۵۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱
بوشهر|خانه‌های تاریخی به هتل بوتیک تبدیل می‌شود

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی از تبدیل مکان‌ها و خانه‌های تاریخی به هتل بوتیک خبر داد و گفت: در راستای حفظ بافت تاریخی و توسعه طرح‌های گردشگری بناهای تاریخی به هتل بوتیک تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، پرهام جانفشان ظهر امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی را از صندوق‌های نوپا دانست و اظهار داشت: این صندوق  با قدمت 10 ساله تا قبل از دولت یازدهم و دوازدهم فعالیت چشمگیری نداشت و تنها در راستای تحقیق و پژوهش فعالیت می‌کرد.

وی، با اشاره به  رویکرد فعالیت صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی در دولت یازدهم افزود: واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی برای مرمت و بازسازی در دستور کار قرار گرفت که با استقبال سرمایه‌گذاران مواجه شد.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، اشتغال‌زایی، رونق اقتصادی، گردشگری و توسعه فعالیت‌ها در بناها تاریخی را از اهداف واگذاری این ابنیه‌ها به بخش خصوصی دانست و افزود: اساسنامه این صندوق تدوین و امسال در هیئت دولت مطرح و تصویب می‌شود.

جانفشان، اساسنامه این صندوق را در راستای توسعه و حمایت از صنایع دستی و فرش دست بافت دانست و گفت: رویکرد  صندوق فرای بناهای تاریخی است و حمایت از  صنایع دستی و فرش دست‌باف  مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی، جایگاه صادرات فرش دست بافت را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: بیشترین صادرات غیرنفتی کشور در بخش فرش دست بافت است که در این زمینه اقدمات مهمی انجام شده است.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی،  با بیان اینکه  توسعه طرح گردشگری سبب  رونق اقتصادی مناطق مختلف می‌شود افزود: توسعه گردشگری سبب افزایش ارزش‌افزوده مناطق و رونق اقتصادی می‌شود.

جانفشان  با اشاره به اینکه در برخی شهرهای کوچک با حرکات ابتکاری و برندسازی شاهد تبدیل آنها به مقصد گردشگری هستیم تاکید کرد:  با همبستگی خوبی که بین مسئولان وجود دارد می‌توان از قابلیت‌های تاریخی و گردشگری استفاده  بهینه شود .

وی از تدوین پروژه‌هایی به عنوان پایلوت در بافت تاریخی بوشهر خبرداد و بیان کرد: در این راستا سرمایه‌گذاران دارای اهلیت شناسایی می‌شود که در این  زمینه  اولویت استفاده از سرمایه‌گذاران بومی است.

وی از آمادگی برای احیای عمارت ملک بوشهر خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری سرمایه‌گذار برای این پروژه معرفی می‌کنیم و می‌توان موج احیای بناهای تاریخی را در بوشهر ایجاد کرد.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور از تبدیل خانه‌های تاریخی به هتل بوتیک خبرداد و تصریح کرد: کاروانسراها و خانه‌های تاریخی با توجه به وسعت، ظرفیت و شان آنها کاربری‌های مختلف تعریف می‌شود که یکی از این کاربری‌ها هتل‌های تاریخی یا هتل بوتیک است.

جانفشان با بیان اینکه در کاشان خانه تاریخی به هتل بوتیک یا هتل تاریخی تبدیل شده افزود: هتل 5 ستاره تاریخی کاشان در خاورمیانه بی نظیر است.

وی افزود: در اردیبهشت امسال هم با حضور رئیس جمهور کاروانسرای مرند در تبریز که به  بوتیک هتل تبدیل شده بود افتتاح شد.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور با اشاره به اینکه عمارت ملک بوشهر قابلیت  تبدیل به هتل بوتیک دارد گفت: با کارهای پژوهشی و کارشناسی این مهم در عمارت ملک بوشهر مورد توجه قرار می‌گیرد و کاربری این عمارت معرفی می‌شود.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 17152
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم