آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۴۶:۳۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
شاخص‌های آموزشی و پرورشی در استان بوشهر افزایش یافت

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به افزایش شاخص‌های آموزشی و پرورشی در استان گفت: در این راستا همکاری گسترده ائمه جمعه و روحانیون به ویژه در عرصه آموزشی و پرورشی نیاز اساسی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ناصر کرمی ظهر امروز در گردهمایی کمیته‌های همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با هدف تربیت انسان کامل تدوین شده است اظهار داشت: جنبه‌های پرورشی در این سند با نگاه ویژه تدوین شده است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر  مقابله با شبیخون و ناتوی فرهنگی و جنگ نرم تاکید ویژه دارند افزود: رسالت فرهنگیان در این عرصه بسیار مهم است  وباید به صورت ویژه در این زمینه اقدام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر توجه به آموزش‌های نوین بر اساس پیشرفت‌های جهانی افزود:‌در برخی از رویکردها و راهبردهای آموزشی بر اساس پیشرفت‌های بین‌المللی باید در آن  تغییراتی ایجاد شود چراکه روش‌های قدیمی در تربیت این نسل کارایی لازم ندارد و ممکن است به شکست بیانجامد.

کرمی با بیان اینکه  فعالیت حوزه آموزش و پرورش بسیار گسترده است تصریح کرد: کنترل و تربیت یک یا دو فرزند برای یک خانواده دارای مشکلاتی است اما آموزش و پرورش با امکانات محدود و گستردگی فعالیت‌ها و جمعیت زیاد و توقعات به‌حق مردم روبه‌رو است.

وی با تاکید بر همکاری و مهیاری مسئولان در تحقق اهداف آموزش و پرورش گفت: انتظار می‌رود مسئولان و کسانیکه تریبون و قلم در اختیار دارند دست  آموزش و پرورش را بگیرند و یاری کنند نه اینکه سد راه برنامه‌ها شوند.

کرمی با بیان اینکه مطالبات و توقعات معلمان  در کشور برآورده نشده افزود: با این وجود، جامعه فرهنگیان آموزش و پرورش، کار تربیت را به خوبی انجام می‌دهند ولی اشکالاتی هم هست ولی انتظار داریم که نه از شخص بلکه از نهاد تعلیم و تربیت دفاع کنند و همراهی و همکاری لازم انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه نماینده ولی فقیه در استان بوشهر همواره دغدغه رفع مشکلات آموزش و پرورش را دارندافزود: آیت‌الله صفایی بوشهری در تالیف کتب درسی نیز همکاری خوبی دارند.

وی با اشاره به افزایش شاخص‌های آموزشی و پرورشی در استان گفت: در این راستا همکاری گسترده ائمه جمعه و روحانیون به ویژه در عرصه آموزشی و پرورشی نیاز اساسی است.

کرمی افزود: با بررسی آموزش و پرورش شاهد مسیر ترقی استان بوشهر هستیم و در شاخص های اعلام شده استان بوشهر سیر صعودی را طی می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه در زمینه شاخص‌های پرورشی همواره جایگاه خوبی داشته‌ایم، بیان کرد: در این بخش در سطح کشور رتبه‌های خوبی را در مسابقات و جشنواره‌های مختلف کسب می‌کنیم.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17153
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم