آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۲۵:۳۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
10 پروژه آب شیرین‌کن برای شهرهای استان بوشهر طراحی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: برای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر ۱۰ پروژه آب شیرین کن در شهرهای مختلف استان طراحی و مجوز آن صادر شده است

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالحمید حمزه پور صبح امروز در نشست با امام جمعه بوشهر با تاکید بر حل مشکل آب استان اظهار داشت: با توجه به اینکه استان بوشهر در منطقه گرم و خشک قرار دارد باید منابع آبی استان تقویت شود.

وی با تاکید بر اینکه بیش از 90 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در خارج از این استان قرار دارد افزود: منابع آبی استان بوشهر باید در داخل استان تدوین شود که در این زمینه طرح‌های آب شیرین کن در راستای شیرین سازی آب دریا طراحی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از صدور مجوز آب شیرین‌کن در شهرهای استان خبر داد و تصریح کرد: در این زمینه بیش از 10 پروژه آب شیرین‌کن در شهرهای استان بوشهر طراحی و مجوز داده شده که به زودی عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

حمزه پور با اشاره به بحران کم آبی در شهرستان دشتستان از تامین اعتبار لازم برای اجرای پروژه‌های آبرسانی در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: برای حل مشکل آب رسانی در شهرستان دشتستان بیش از 35 میلیارد تومان پروژه در این شهرستان طراحی و تدوین شده که هم اکنون 10 میلیارد تومان از این اعتبار تامین شده است.

وی با تأکید بر اینکه در تابستان پیش رو برای کاهش بحران کم آبی تلاش می‌کنیم بیان کرد: در این زمینه طرح‌های مختلف آبرسانی در شهرهای مختلف از جمله حفر و تجهیز چاه آب، نوسازی شبکه آبرسانی و اجرای پروژه‌های آب شیرین کن طراحی شده است.

 حمزه‌پور با قدردانی از همکاری و تعامل مسئولان استان بوشهر در حل مشکل کم آبی استان افزود: در این زمینه طرح‌های مهمی با همکاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط طراحی و عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

 انتهای پیام/ ت

کد خبر 17158
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم