آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۴۶:۵۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
ایستگاه‌های بازیافت در مدارس بوشهر مستقر می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر از اجرای طرح‌های نوین آموزشی به همراه استقرار ایستگاه‌های بازیافت در مدارس بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حسن شجاعی‌پور پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: به دنبال ارتقاء میزان آگاهی عمومی و مشارکت دانش آموزان در امر کاهش تولید و تفکیک از مبدا پسماند برای حفظ بهداشت محیط شهری هستیم.

وی افزود: در این راستا، مدارس شهر بوشهر به عنوان کانونی مهم دایره آموزش این سازمان قرار گرفت و پس از عقد یک تفاهم نامه با مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان زمینه اجرایی شدن طرح همیاز بازیافت در مدارس آغاز شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر تصریح کرد: برای اجرایی شدن این طرح ، آموزش‌گران سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر با حضور در مدارس با شیوه‌های نوین اقدام به آموزش پسماند می‌کنند.

شجاعی‌پور با اشاره به اقدامات مهم این سازمان در مدارس شهر بوشهر گفت: اهدا مخازن 120 لیتری، استقرار ایستگاه بازیافت مدارس مخصوص بازیافت در هر مدرسه،  اهدا کارتن پلاست برای کلاس‌ها،  اهدا کتاب‌های آموزشی در زمینه مدیریت پسماند به کتابخانه مدارس و دانش آموزان فعال در این زمینه و اهدا ژتون‌های بازیافت به دانش آموزان فعال در زمینه بازیافت بخشی از فعالیت‌های این سازمان در مدارس بوشهر و در طی سال تحصیلی جدید بوده است.

وی تصریح کرد: آموزش مربیان مدارس برای همکاری در طرح مذکور، آموزش دانش آموزان به شیوه‌های نوین و جذاب، برگزاری مسابقات مختلف و طرح پاکسازی محلات و ساحل با همکاری دانش آموزان، اختصاص خودروی جمع آوری بازیافت برای جمع آوری مواد بازیافتی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هر هفته و  اختصاص کد بازیافت به مدارس تحت پوشش طرح از دیگر برنامه‌های این سازمان در این طرح است.

این مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر عنوان کرد: در طرح همیار بازیافت مدارس به دنبال اشاعه فرهنگ زیست محیطی در بین دانش آموزان و والدین آنها برای  ارتقاء فرهنگ بازیافت مواد و ارایه آموزش‌های عمومی در خصوص بازیافت هستیم.

شجاعی‌پور بیان کرد: ایجاد انگیزه و آشنایی دانش آموزان با اهمیت بازیافت مواد و تفکیک زباله‌های خشک و تر به همراه ایجاد روحیه مشارکت در حفظ محیط زیست در این طرح به خوبی دیده شده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17160
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم