آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۳۰:۵۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
بوشهر| شرایط حذف کنکور برای 85 درصد از رشته محل‌ها اعلام شود

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش گفت: در هر رشته محلی که تعداد داوطلبان برای دانشگاه‌های دولتی نسبت به ظرفیت کمتر از چهار برابر باشد و در دانشگاه‌های غیردولتی که تعداد داوطلبان نسبت به ظرفیت هفت برابر باشد پذیرش برمبنای سابقه تحصیلی انجام و کنکور ح

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالرسول عمادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر از اجرای برنامه ایران مهارت در مدارس خبرداد و اظهار داشت: طرح ایران مهارت در 10 درصد مدارس 8 استان اجرا شده و امسال این طرح در سراسر استان‌ها اجرا می‌شود.

وی از برون سپاری آموزش‌های شاخه فنی و حرفه‌ای خبرداد و بیتان کرد: با برون سپارس آموزش‌ها در شاخه فنی و حرفه و کارو دانش تجهیز هنرستانها باهدف ارتقای کیفیت آموزش انجام می‌شود.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه مهمترین برنامه برای دانش آموزان شاخه نظری کیفیت بخشی آموزش در این شاخه است افزود: کیفیت بخشی آموزش در این شاخه برای این است که متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها با کیفیت مطلوبی وارد شوند.

وی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری امسال برای پذیرش هنرجو در رشته‌های فنی و حرفه ای و کار و دانش 38 درصد است بیان کرد: براساس برنامه ششم توسعه هدف گذاری امسال برای پذیرش هنرجو در رشته‌های فنی و حرفه ای، کار و دانش 38 درصد است که امسال 37 درصد اجرا و تنها یک درصد از برنامه عقب هستیم.

عمادی از تکمیل ظرفیت دانشگاه‌ها بر مبنای سوابق تحصیلی دانش آموزان خبرداد و تصریح کرد: تکمیل ظرفیت دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی در بهمن ماه برمبنای سوابق تحصیلی و بدون آزمون کنکور تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه  آئین نامه اجرایی قانون پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه‌ها  تصویب شده است افزود: براین اساس 85 درصد ظرفیت رشته محل‌های دانشگاهی برمبنای سوابق تحصیلی دانشجو پذیرش می‌کنند که آئین نامه اجرایی این قانون در شورای سنجش و پذیرش دانشجو به تصویب رسیده است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه از سال آینده این درصد افزایش می‌یابد خاطر نشان کرد:با ظرفیت دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی بیش از 90 درصد ظرفیت  دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی بدون کنکور تکمیل می‌شود.

عمادی مزیت‌های  جذب دانشجو بدون کنکور در دانشگاه را مورد اشاره قرار داد و افزود: با اجرای این برنامه فضای رقابت منفی ناشی از کنکور در سطح کشور ترمیم می‌شود البته برای بعضی از رشته محل‌های خاص که تعداد داوطلبان از ظرفیت موجود خیلی بالاتر است کنکور برگزارمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه در برخی رشته محل‌ها  بر اساس ظرفیت داوطلب دانشگاه، کنکور حذف می‌شود تصریح کرد: در هر رشته محلی که تعداد داوطلبان برای دانشگاه‌های دولتی نسبت به ظرفیت کمتر از چهار برابر باشد و در دانشگاه‌های غیردولتی که تعداد داوطلبان نسبت به ظرفیت هفت برابر باشد پذیرش برمبنای سابقه تحصیلی انجام و کنکور حذف می‌شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17161
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم