آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۱۹:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
بوشهر| آموزش‌های مدارس کار و دانش استان‌ها برون سپاری می‌شود

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برون سپاری آموزش‌های مدارس فنی و حرفه ای و کار و دانش استان‌ها گفت: بر این اساس هنرجویان، مهارت‌های خود را در کارخانه‌های تولیدی، شرکت‌ها و موسسه‌ها فرا می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالرسول عمادی ظهر امروز در گردهمایی کارشناسان و مدیران مدارس متوسطه نظری استان بوشهر شاخه نظری در آموزش متوسطه را بسیار مهم  دانست و اظهار داشت: دو سوم دانش آموزان در سراسر کشور در شاخه نظری تحصیل می‌کنند و بیشترین نتیجه نظام تعلیم و تربیت در شاخه نظری است.

وی با بین اینکه 65 درصد دانش آموزان کشور در شاخه نظری تحصیل می‌کنند خاطر نشان کرد: شاخه نظری در سه رشته ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی  است و رشته معارف نیز 8 دهم درصد دانش آموز را در آموزش متوسطه دوم را پوشش می‌دهد.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه به اندازه اهمیت شاخه نظری باید برای این شاخه برنامه ریزی کرد گفت: بر اساس جایگاه  شاخه نظری، باید به مقتضایات و امکانات لازم برای این شاخه با نگاه ویژه‌ شود.

عمادی،  مدیر مدارس را اصلی‌ترین عنصر در نظام تعلیم و تربیت دانست و  افزود: اگر معلم کارکرد مطلوبی داشته باشد و تدریس، تعلیم و تربیت، نظام درسی و محتوای آموزشی به خوبی انجام شود نتیجه عملکرد مدیر مدرسه است.

وی هدف گذاری امسال برای پذیرش هنرجو در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش را  38 درصد  دانست و افزود: امسال 37 درصد در  پذیرش هنرجو در رشته‌های فنی و حرفه ای و کار و دانش اجراء شده است.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به برون سپاری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش اشاره  و تصریح کرد: براین اساس هنرجویان، مهارتهای خود را در کارخانه‌های تولیدی، شرکتها و موسسه‌ها فرا می‌گیرند.

وی بیان کرد: با برون سپارس آموزش‌ها در شاخه فنی و حرفه و کار و دانش تجهیز هنرستانها باهدف ارتقای کیفیت آموزش انجام می‌شود.

 عمادی با بیان اینکه اکنون در 6 استان دفتر همکاری با شرکت شهرکهای صنعتی دایر شده گفت: تلاش می‌شود این برنامه تا پایان سال در تمام استانها اجرا شود.

وی از اجرای طرح ایران مهارت خبر داد و خاطر نشان کرد: مهمترین رویکرد آموزش متوسطه مهارت آموزی دانش آموزان شاخه نظری متوسطه اول و دوم در قالب طرح ایران مهارت است.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال گذشته طرح ایران مهارت برای 10 درصد مدارس 8 استان اجراء شد افزود: امسال طرح ایران مهارت در تمامی استان‌ها اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17169
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم