آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۰۴
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۶:۴۵:۳۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰
بوشهر| 2000 تن میگوی پرورشی در دشتی برداشت شد

رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی با اشاره به پایان برداشت میگوی پرورشی در استخرهای ساحلی دشتی گفت: از بیش از ۵۷۰ استخر پرورش در سایت پرورش میگو مند شهرستان دشتی با موفقیت بیش از ۲ هزار تن میگو برداشت شد .

احمد ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دشتی با بیان اینکه پرورش میگو یکی از ظرفیت‌های شهرستان دشتی است اظهار داشت: امسال 42 مزرعه در سایت پرورش میگو مند دشتی اقدام به ذخیره سازی بچه میگو تحت نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی در بیش از 570 استخر انجام شد.

وی با بیان اینکه نخستین ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی دشتی اواخر اردیبهشت انجام شد افزود: در مجموع بیش از 160 میلیون قطعه  بچه میگو در استخرهای پرورشی دشتی ذخیره سازی شد.

رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی  با اشاره به اینکه امسال در سایت  پرورش میگو  امسال شاهد یکی از طولانی‌ترین فصل‌های پرورش میگو بود افزود: با پایان برداشت میگوی پرورشی در استخرهای ساحلی دشتی  از بیش از 570 استخر پرورشی با موفقیت بیش از 2 هزار تن میگو برداشت شد .

ایزدی با اشاره به اینکه امسال برای سومین سال متوالی طرح کدینگ و ردیابی میگو در مزارع پرورش استان بوشهر انجام شد افزود: در این طرح برای هر محموله گواهی حمل بهداشتی توسط دامپزشک مسئول بهداشتی سایت صادر و پس از بازدید در مقصد تخلیه می‌شوند.

وی بیان کرد: در سایت پرورش میگوی مند دشتی با پیگیری‌های انجام شده بیش از 730 گواهی بهداشتی _ قرنطینه‌ای صادر شده است و محموله‌هایی که به شرکت‌های فرآوری میگو ارسال می‌شود پس ازفرآوری محصول، کد رهگیری صادر شد و در هر گواهی بهداشتی – قرنطینه‌ای بر روی تمامی جعبه‌ها و کارتن‌ها  برای ردیابی کالا درج می‌شود.

رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی افزود: امسال نیز محصول نهایی حاصل تلاش‌های پرسنل دامپزشکی بخش دولتی و خصوصی است که از ابتدای فصل تولید بچه میگو و همزمان با فعالیت مولد سازی در مراکز تکثیر ، نظارتهای بهداشتی، پایش و نمونه برداری و آزمایشات بر روی نمونه صورت پذیرفته و خوراک مصرفی نیز مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا در نتیجه لارو میگویی با کیفیت و با حداکثر اطمینان از لحاظ سلامت با گواهی حمل قرنطینهای بهداشتی به مزارع پروش ارسال شود.

وی خاطر نشان کرد: با انجام بازدیدهای مکرر و موثر توسط بخش خصوصی و دولتی، آموزش و اعلام نواقص به پرورش دهندگان و اتحادیه پرورش دهندگان میگو مند دشتی و بواسطه همکاری اتحادیه و پرورش دهندگان و تلاشهای مسئول بهداشتی سایت، مورد مثبتی از درگیری بیماریهای هشدار کردنی مشاهده ثبت نشده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17171
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم