آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۴:۰۷:۵۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
طرح بوشهر توریسم 2022 در روستاهای گردشگری استان بوشهر اجرا می‌شود

استاندار بوشهر گفت: در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری و بهره‌مندی از ظرفیت‌های توریسم، طرح بوشهر توریسم ۲۰۲۲ در ۲۴ روستا و ۲ منطقه عشایری استان بوشهر اجرا می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در جریان بازدید از طرح گردشگری دریایی روستای جبرانی دیر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های گردشگری اظهار داشت: یکی از محورهای مهم توسعه استان بوشهر اجرای طرح‌های گردشگری است که در این زمینه برنامه مدونی اجرایی و عملیاتی شده است.

 وی با بیان اینکه طرح‌های گردشگری در روستاهای ساحلی اجرایی شده است گفت: استفاده از ظرفیت گردشگری روستایی،  ضمن رونق اقتصادی و افزایش درآمد روستاییان زمینه جلوگیری از مهاجرت روستاییان به دیگر مناطق را فراهم می کند و در این راستا از این طرح‌ها حمایت ویژه می‌شود.

استاندار بوشهر از اجرای طرح بوشهر توریسم 2022 در روستاهای هدف گردشگری استان خبر داد و افزود: در اجرای این طرح 24 روستای استان و 2 منطقه عشایری تحت پوشش قرار دارد که در این مناطق طرح‌های مختلف گردشگری و بوم گردی اجرایی شده است.

وی در افتتاح نمایشگاه بزرگ دستاوردها و توانمندی‌های روستاییان و عشایر شهرستان دیر نیز گفت: تسهیلات اشتغا‌ل‌ز‌ایی در روستاها بر اساس ظرفیت‌های مناطق پرداخت می‌شود که زمینه رونق و ماندگاری روستاییان در روستاها را نیز فراهم می‌کند.

معاون دفتر امور روستایی استانداری بوشهر نیز در این نمایشگاه بیان کرد: در این نمایشگاه، توانمندی‌های روستاییان و عشایر شهرستان دیر در 17  غرفه ارائه شده است.

عبدالله عمرانی‌نسب افزود: در این نمایشگاه توانمندی صنایع دستی و غذاهای بومی محلی و دستاوردهای هنرمندان و عشایر به مدت سه روز دایر است.

وی هدف اصلی نمایشگاه را توسعه نشاط اجتماعی، معرفی توانمندی روستاییان و عشایر و حمایت از آنان دانست.

 انتهای پیام/ ز

کد خبر 17177
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم