آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۵۲:۲۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
مجوز زیست محیطی برای فاز سوم پتروشیمی بوشهر صادر می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر جلوگیری از آلایندگی‌های زیست محیطی در صنایع گفت: مجوز زیست محیطی برای فاز سوم پتروشیمی بوشهر صادر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فرهاد قلی‌نژاد صبح امروز در  جلسه ارزیابی مدیریت زیست محیطی فاز 3  مجتمع پتروشیمی بوشهر در منطقه پارس جنوبی با تاکید بر اجرایی شدن پیوست‌های زیست محیطی در صنایع و واحدهای صنعتی اظهار داشت: تمام واحدهای تولیدی و صنعتی به ویژه در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع وابسته باید دارای پیوست‌های زیست محیطی و جلوگیری از انتشار آلایندگی‌ها باشد.

وی صدور مجوز برای فعالیت صنایع را ارائه پیوست‌های زیست محیطی دانست و افزود: این نشست در راستای بررسی صدور مجوز زیست محیطی و کاهش اثرات سو آن بر محیط زیست در عرصه مجتمع پتروشیمی بوشهر مستقر در عسلویه و منطقه پارس جنوبی برگزار شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به فعالیت پتروشیمی بوشهر در سه فاز عملیاتی خاطر نشان کرد: واحد پتروشیمی بوشهر در شهرستان عسلویه و اراضی سازمان منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس دارای سه فاز است  فاز اول و دوم آن در سال 1391 موفق به اخذ مجوز زیست محیطی شده است.

قلی‌نژاد افزود: محصول فاز نخست برای تولید(الفین) ، فاز دوم در تولید ( استان و متانول ) و سایت سوم واحد پتروشیمی بوشهر اقدام به شیرین سازی گاز دریافتی از پالایشگاه چهارم پارس جنوبی می‌کند.

وی بیان کرد: بعد از برگزاری جلسه ارزیابی استانی نظرات کارشناسی  و بررسی‌های تخصصی به کارفرمای طرح فاز سوم پتروشیمی بوشهر موارد مورد نیاز ارسال و بعد از رفع نواقصات و طی مراحل اداری مجوز زیست محیطی طرح مذکور صادر می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهربا تاکید بر جلوگیری از آلایندگی‌های زیست محیطی در صنایع گفت: تمام صنایع از جمله واحدهای صنعتی مستقر در پارس جنوبی ملزم به تهیه پیوست‌های محیط زیست و سلامت هستند.

قلی‌نژاد نصب دستگاه سنجش آلودگی در منطقه پیرامونی صنایع پارس جنوبی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: تمامی صنایع پارس جنوبی باید به دستگاه پایش آنلاین زیست محیطی مجهز باشند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17191
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم