آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۴:۰۴:۵۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
9 میلیارد تومان برای ساخت اورژانس هسته‌ای بوشهر تخصیص یافت

استاندار بوشهر با اشاره به ساخت نخستین اورژانس هسته‌ای کشور در بوشهر گفت: استان بوشهر برای ساخت اورژانس هسته‌ای بوشهر تاکنون ۹ میلیارد تومان هزینه کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست شورای پدافند غیرعامل و قرارگاه پرتوی استان بوشهر از برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر خبر داد  و اظهار داشت: در راستای تعیین زمان برگزاری رزمایش پرتوی بوشهر کمیته‌ای متشکل از جانشین قرارگاه پرتویی استان و نیروگاه اتمی بوشهر تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه برگزاری رزمایش پرتویی بوشهر باید در زمان فعالیت نیروگاه اتمی باشد تصریح کرد: زمان برگزاری رزمایش پرتوی بوشهر باید در زمان فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر باشد.

استاندار بوشهر، یکی از اهداف مهم پدافند غیرعامل را صیانت از سرمایه‌های انسانی دانست و افزود: در برگزاری رزمایش پرتوی بوشهر باید همه عوامل مرتبط همکاری لازم  داشته باشند.

گراوند آموزش پدافند غیرعامل به قشرهای مختلف را یک ضرورت دانست و گفت:برای ارائه آموزش پدافند غیرعامل در استان بوشهر تدوین برنامه ویژه امری مهم  و ضروری است و سرمایه گذاری در این زمینه و لازم است.

وی با تاکید بر تقویت اورژانس هوایی استان بوشهر از ساخت اورژانس هسته‌ای بوشهر خبرداد و گفت: استان بوشهر برای ساخت اورژانس هسته‌ای بوشهر تاکنون 9 میلیارد تومان هزینه کرده و با توجه به اینکه این پروژه با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران در حال ساخت است انتظار داریم سازمان انرژی اتمی همکاری بیشتری برای تکمیل این پروژه داشته باشد.

استاندار بوشهر بر پایش مستمر وضعیت آب و هوای عسلویه تاکید کرد  و افزود:  پایش مستمر آب و هوای عسلویه باید مبتنی بر داده‌های علمی و نظارت دقیق باشد و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و محیط زیست استان هم بر فعالیت‌های این ایستگاه نظارت کنند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17195
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم