آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۰۴
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۶:۱۲:۴۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
4200 پروژه بهداشتی در کشور امسال افتتاح می‌شود

معاون بهداشتی وزارت بهداشت ‌گفت: اجرای شش‌هزار و۲۰۰ پروژه بهداشتی در سراسر کشور مصوب شده که تا پایان امسال ۴ هزار و ۲۰۰ پروژه آن افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علیرضا رئیسی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اجرای اورژانس هسته‌ای در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر به سبب وجود نیروگاه اتمی بوشهر در آن به عنوان یک استان هسته‌ای شناخته شده است که در این راستا توسعه زیرساخت‌های سلامتی و درمانی آن در دستور کار قرار گرفته است.

وی، با اشاره به روند مطلوب اورژانس هسته‌ای بوشهر تصریح کرد: با حمایت استاندار بوشهر اورژانس هسته‌ای بوشهر روند پیشرفت خوبی دارد و انتظار می‌رود بر اساس برنامه تعیین شده تکمیل شود.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت از کاربری دو گانه اورژانس هسته‌ای بوشهر خبرداد و  بیان کرد: اورژانس هسته‌ای بوشهر هم در زمینه رسیدگی به حوادث احتمالی هسته‌ای و هم به عنوان مجهزترین اورژانس می‌تواند مشکلات استان بوشهر را در این زمینه برطرف کند.

رئیسی با بیان اینکه نیمه نخست سال آینده اورژانس هسته‌ای بوشهر افتتاح می‌شود افزود: این مرکز درمانی یکی از زیرساخت‌های مهم نیروگاه اتمی بوشهر محسوب می‌شود که سازمان انرژی اتمی ایران باید در تسریع این طرح به تعهدات خود عمل کند.

وی، از تصویب دانشگاه HSE، بهداشت، ایمنی و محیط زیست در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: پس از پیگیری 5 ساله ساخت دانشگاه HSE، بهداشت، ایمنی و محیط زیست استان بوشهر تصویب شد که نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز استان در حوزه ایمنی دارد.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت با اشاره به تصویب مرکز تحقیقات در حوزه بهداشت محیط  و حرفه‌‌ای استان بوشهر بیان کرد: یکی از زیرساخت‌های استان بوشهر اجرای پروژه‌های  بهداشتی است که 225 پروژه مصوب شده است.

رئیسی افزود: از 225 پروژه مصوب بهداشتی استان بوشهر تاکنون دو سوم آنان تکمیل و افتتاح شده و تا سال 1399 همه این پروژه‌ها به بهره‌برداری می‌رسد.

وی، به تصویب شش‌هزار و 200 پروژه بهداشتی در کشور خبرداد و خاطر نشان کرد:  اجرای شش‌هزار و200 پروژه بهداشتی در سراسر کشور مصوب شده که تا پایان امسال 4 هزار و 200 پروژه آن افتتاح می‌شود.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت با بیان اینکه بیش از یک‌هزار طرح دیگر بهداشتی در مراحل پایانی احداث قرار دارد تصریح کرد: همه پروژه بهداشتی مصوب، تا سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پبام/ش

کد خبر 17196
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم