آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۰۴
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۶:۴۶:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
رشادت جوانان بوشهری در دفاع مقدس برای نسل جوان بازگو شود

معاون سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به نقش مهم جوانان در عرصه هشت سال دفاع مقدس گفت: باید رشادت و فداکاری جوانان استان بوشهر در این عرصه تبیین و بازگو شود تا جوانان امروز به نقش مهم خود در مقابله با ترفندهای دشمنان بیشتر توجه کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ سهراب انبارکی صبح امروز در جشنواره استانی حضرت علی اکبر (ع) در سپاه امام صادق(ع) بوشهر به نقش مهم سرباز در عرصه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: استفاده بهینه ازظرفیت‌ها و توانمندی‌های سربازان وظیفه در تمامی عرصه‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه امروز فضای رشد فکری و مهارتی سربازان در سپاه فراهم شده است افزود: برای ترقی و تعالی سربازان  در سپاه امام صادق(ع) در ابعاد مختلف و شکوفایی توانمندی­‌ها و استعدادهای جوانان امکانات لازم فراهم شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع)با بیان اینکه سربازان وظیفه به عنوان قشر جوان جامعه لباس رزم پوشیده‌اند تا از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کنند خاطر نشان کرد:در طول دوران‌ها به ویژه دوران دفاع مقدس شاهد جانفشانی‌های جوانان از جمله سربازان بوده‌ایم و بسیاری از شهدای سرافراز ایران اسلامی از همین قشر هستند.

سرهنگ انبارکی با تاکید بر  بازگو شدن رشادت جوانان در جنگ تحمیلی تصریح کرد: باید رشادت و فداکاری جوانان استان بوشهر در عرصه هشت سال دفاع مقدس تبیین و بازگو شود تا جوانان امروز به نقش مهم خود در مقابله با ترفندهای دشمنان بیشتر توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه حضرت علی اکبر (ع) بر طبق روایات، شبیه‌­ترین فرد به پیامبر (ص) بود خاطر نشان کرد: این حضرت خلق و خوی پیامبر داشت و به همین سبب نام زیبای ایشان را بر جشنواره تجلیل از سربازان قرار داده‌­اند چرا که انتظار می­‌رود سربازان نیز اخلاقی مانند اخلاق حضرت علی اکبر (ع) داشته باشند.

امام جمعه موقت بوشهر نیز در این مراسم، جوانان را عنصری مهم و تأثیرگذار در جامعه برشمرد و گفت: اگر در یک جامعه، انقلابی بخواهد تحقق پیدا کند لازم است جوانان آن جامعه دور این انقلاب اجتماع کنند و در مقابل نیز اگر کسی بتواند جوانان یک مملکت را دور خود جمع کرده و بر روی آن­ها اثر بگذارد می‌­تواند در دستیابی به اهداف خود موفّق باشد.

حجت الاسلام حسین دشتی اظهار کرد: در جوان غریزه­‌ها و فطرت­‌های گوناگونی وجود دارد امّا وقتی به میدان می‌­آید در مقابل اعتقادات پاک، زود تسلیم می­‌شود و همیشه به ندای درونش جواب می­‌دهد به همین سبب با احساسات پاک خود، نسبت به ناموس و وطنش غیرت دارد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) با اشاره به نقش­‌آفرینی جوانان در دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: بسیاری از شهدای عرصه هشت سال دفاع مقدس در جبهه­‌ها از جوانان بودند و فرماندهان رده‌­های مختلف این دوران، جوانان بر عهده داشتند.

در این جشنواره از سربازان نمونه در حوزه‌های مختلف تجلیل شد.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 17202
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم