آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۰۴
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۶:۲۲:۱۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
معاون وزیر بهداشت: اورژانس هسته‌ای بوشهر در شش ماهه نخست سال 98 افتتاح می‌شود+فیلم

معاون بهداشتی وزارت بهداشت ‌گفت:اورژانس هسته‌ای یکی از زیرساخت‌های مهم نیروگاه اتمی بوشهر محسوب می‌شود که این اورژانس نیمه نخست سال آینده اورژانس هسته‌ای بوشهر افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علیرضا رئیسی در جمع خبرنگاران، استان بوشهر را یک استان هسته‌ای دانست و اظهار داشت: به سبب استقرار نیروگاه اتمی  در مرکز استان بوشهر به عنوان یک استان هسته‌ای شناخته شده که توسعه زیرساخت‌های سلامتی و درمانی مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اختصاص 78 میلیارد تومان برای ساخت اوژانس هسته‌ای بوشهر افزود: این اورژانس دارای 101 تخت بستری است که 32 میلیارد تومان برای احداث ساختمان و 45 میلیارد تومان برای تجهیزات آن تصویب شده است.

معاون بهداشتی وزات بهداشت با اشاه به اجرای این پروژه در 8 هزار متر مربع خاطر نشان کرد:اورژانس هسته‌ای یکی از زیرساخت‌های مهم نیروگاه اتمی بوشهر محسوب می‌شود که  این اورژانس نیمه نخست سال آینده اورژانس هسته‌ای بوشهر افتتاح می‌شود.

رئیسی تصویب دانشگاه HSE، بهداشت، ایمنی و محیط زیست و مرکز تحقیقات در حوزه بهداشت محیط  و حرفه‌‌ای در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:دانشگاه HSE، نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز استان در حوزه ایمنی دارد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17205
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم