آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۰۴
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۶:۱۲:۴۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و اشتغال‌زایی استان بوشهر تسریع شود

استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت از کارآفرینان و طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی گفت: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و اشتغال‌زایی استان بوشهر تسریع کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند پیش ازظهر امروز در بررسی روند اجرای 8 واحد تولیدی و اشتغال‌زایی روستایی شهرستان دشتستان با تاکید بر توجه به اشتغال پایدار در روستاها بر اساس ظرفیت‌های تولیدی اظهار داشت: تکمیل و بهره‌برداری از واحدهای تولیدی و کارآفرینی در روستاها سبب ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها می‌شود.

وی، پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی را مهم‌ترین اولویت‌های استان بوشهر دانست و تاکید کرد:با جدییت بر نحوی اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی و روند پرداخت تسهیلات نظارت می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر سرعت بخشدن به پرداخت تسهیلات اعتباری به واحدهای تولیدی و اشتغال‌زا گفت: بانک‌ها با تسهیل‌گری و به منظور حمایت از اشتغال پایدار در پرداخت تسهیلات به تولید کنندگان تلاش بیشتری کنند و هیچ‌گونه کم‌کاری در این زمینه پذیرفتنی نیست.

گراوند تسریع  در اجرای این پروژه‌ها، پرداخت تسهیلات اعتباری و نظارت بر نحوه پرداخت تسهیلات  را در اولویت‌ برنامه‌ها دانست و تاکید کرد: روستاهای دشتستان از ظرفیت بالایی در عرصه تولید و اشتغال برخوردار است که استفاده از این ظرفیت‌ها در راستای رونق روستاها و ایجاد اشتغال امری مهم و ضروری است.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر هم  با اشاره به ظرفیت بالای تولید محصولات کشاورزی در دشتستان افزود: اکنون 30 واحد سردخانه با ظرفیت 28 هزار تن در دشتستان برای فرآوری، بسته‌بندی و صادرات خرما فعال است.

محمدتقی منوچهری از پرداخت 290 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی خبرداد و  تصریح کرد: از محل تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی امسال 18 واحد سردخانه جدید با ظرفیت 20 هزار تن در روستاهای دشتستان با اعتبار 290 میلیارد ریال اجرایی شده که به‌‌زودی وارد مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17210
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم