آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۳۵:۰۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
92 هزار نفر ساعت مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی به مهارت آموزان بوشهری ارائه شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی با رویکرد فراهم کردن بسترهای لازم به منظور ایجاد اشتغال گفت: در ۹ ماه امسال ۹۲ هزار نفر ساعت مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی به مهارت آموزان بوشهری ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  عبدالمجید دراهکی ظهر امروز در نشست بررسی آموزش‌های مهارتی در اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در استان بوشهر اظهار داشت: در راستای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی مهارت آموزی جوانان در همه عرصه‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

وی از توانمند شدن مهارتی جوانان در صنایع و اصناف خبرداد و تصریح کرد: 500 نفر در استان بوشهر با آموزش‌های مهارتی در محیط کار واقعی توانمند شده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به ارائه آموزش‌های مهارتی در محیط واقعی کار گفت: 92 هزار نفر ساعت آموزش با همکاری اصناف و صنایع استان بوشهر در محیط کار واقعی به مهارت آموزان در 9 ماه امسال ارایه شده است.

دراهکی  با بیان اینکه بیش از 40درصد این مهارت آموزان در همان کارگاه آموزشی مشغول به کار شده‌اند ،اظهار داشت: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی با رویکرد فراهم کردن بسترهای لازم به منظور ایجاد اشتغال مولد و پایدار و همچنین استمرار و تثبیت فرصت‌های شغلی مورد نیاز جامعه به‌صورت ویژه در  استان بوشهر اجرا می‌شود.

وی رویکرد دیگر این طرح را استفاده از ظرفیت بخش‌های غیردولتی در توسعه آموزش مهارتی و نیز استفاده از ظرفیت‌های آموزشی موجود در کارگاه‌ها و توسعه و تنوع الگوهای آموزشی دانست و افزود: مهارت آموزی در محیط کار واقعی یکی از اقدامات  مهم برای کاهش افراد فاقد مهارت و کمک به اشتغالزایی در استان بوشهر است.

دراهکی با اشاره به اینکه در سال گذشته در قالب طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی حدود 840 نفر آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند و تا پایان امسال نیز 850 نفر در محیط کار واقعی آموزش می‌بینند،اظهار کرد: مهارت آموزی و ایجاد اشتغال ، حفظ و احیای مشاغل سنتی از اهداف این طرح است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر مشکل اصلی بیکاری در استان بوشهر را نبود تناسب بین تحصیلات جوانان با فرصت‌های شغلی دانست و تاکید کرد: بیکاری در میان نسل جوان دانش آموخته نگران‌ کننده است و باید برای رفع معضل بیکاری اقدامی عاجل با همکاری همه نهادها و سازمان‌ها انجام ‌شود.

وی خاطرنشان کرد: داشتن عاقبت شغلی فقط در رشته‎های نظری ریاضی، تجربی و انسانی نیست، این روزها کسانی در بازار کسب و کار موفق‎ترند که یک سر و گردن در سواد مهارتی از دیگران بالاتر باشند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17213
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم