آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۲۱:۲۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
سند توسعه فرهنگی اجتماعی استان بوشهر تدوین شد

معاون استاندار بوشهر از تدوین سند توسعه فرهنگی اجتماعی استان بوشهر خبرداد و گفت: بر اساس این سند بخشی از برنامه مربوط به فرهنگ و ارشاد اسلامی است که باید برای اجرای برنامه‌ها و طرح‌ها برنامه‌ریزی مناسبی انجام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مجید خورشیدی ظهر  امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهربا اشاره به پیشنه تاریخی استان در عرصه فرهنگ و ادب اظهار داشت: مردم استان بوشهر در عرصه فرهنگی و ادبی دارای جایگاهی ویژه و تاریخی درخشان است.

وی به نقش مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرصه فعالیت‌ها و امور فرهنگی خاطر نشان کرد: این وزارت‌خانه به عنوان محور فعالیت‌ها در این بخش شناخته می‌شود و مسئولیت مهمی بر عهده دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر رسالت  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرصه فرهنگی و ادبی استان بوشهر را مهم دانست و بیان کرد: در استان بوشهر با توجه به ظرفیت‌های بسیار مهمی که در عرصه فرهنگی، ادبی و هنری  دارد اداره‌کل فرهنگ و ارشاد رسالت سنگینی در راستای تحقق مطالبات جامعه هدف بر عهده دارد.

خورشیدی از تدوین سند توسعه فرهنگی اجتماعی استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد:  بر اساس این  سند بخشی از برنامه مربوط به فرهنگ و ارشاد اسلامی است که باید برای اجرای برنامه‌ها و طرح‌ها برنامه‌ریزی مناسبی انجام شود تا شاهد دستیابی به دستاوردهای مناسبی باشیم.

وی با تاکید بر معرفی ادبا، شاعران، نویسندگان و مفاخر فرهنگی استان بوشهر به جامعه افزود: باید تلاش گسترده‌ای برای شناساندن مفاخر فرهنگی و هنری استان بوشهر صورت گیرد.

خورشیدی خواستار حمایت ویژه از حوزه تئاتر و سینمای استان بوشهر شد و افزود: در زمینه مکان‌های عرضه محصولات فرهنگی در استان بوشهر شاهد کمبودهایی هستیم که باید برای رفع این مشکل تلاش شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بر برگزاری جشنواره‌های ملی در استان بوشهر با هدف برندسازی برای استان تاکید کرد و گفت: باید همه تلاش خود را به کار بگیریم تا پاسخ مناسبی به مطالبات جامعه فرهنگی و هنری بدهیم.

در این آئین با معرفی فاطمه کرم‌پور به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از خدمات حمیده ماحوزی قدردانی شد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17226
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم