آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۰۴
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۷:۱۱:۱۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۹
مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح‌های آموزش و پرورش دشتی افزایش یابد

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی گفت: در این زمینه باید مشارکت مردم و بخش خصوصی در اجرای طرح‌های آموزش و پرورش دشتی افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، سیدکمال‌الدین شهریاری بعدازظهر امروز ، در شورای آموزش و پرورش دشتی با تاکید بر نقش مهم تعلیم و تربیت در رشد و توسعه اظهار داشت: هر گونه توسعه ای در کشورهای مختلف ، ثمره توسعه در آموزش و پرورش آن کشور است.

وی افزود: کشور ژاپن که بعد از جنگ جهانی دوم تبدیل به یک ویرانه شده بود به اهمیت آموزش و پرورش پی برد و بیشترین اعتبارات خود را صرف آموزش و پرورش کشور کرد .

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس  با اشاره به مشکلات عدیده آموزش و پرورش مخصوصا در حوزه مسایل مالی خاطر نشان کرد: ما در سالهای اخیر با کمبود منابع در کشور مواجه هستیم که خود ناشی از تحریمهای ظالمانه آمریکاست.

وی بیان کرد: دولت و مجلس به اجبار منابع موجود را صرف بودجه جاری مثل حقوق و دستمزد، یارانه، مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد، تامین کالاهای اساسی و دارو و دیگر حوزه‌ها میکنند و پروژههای عمرانی و تامین برخی اقلام غیر ضروری در اولویتهای بعدی آنها قرار میگیرد .

شهریاری افزود: با این وصف، در این موقعیت اهمیت شوراهای دانش آموزی بیشتر خودنمایی میکند و این شورا باید زمینه جذب و جلب مشارکت مردم و بخش خصوصی در اداره آموزش و پرورش را بررسی و عملیاتی کند .

وی تاکید کرد :در همه شرایط عادی ، ما ملزم به مدیریت منابع و امکانات خود هستیم و در شرایط فعلی باید وسواس بیشتری در این امر به خرج دهیم و با اولویت دادن به نیازمندیها از هد رفت امکانات جلوگیری کنیم .

فرماندار شهرستان دشتی نیز با تاکید بر مشارکت همگانی مردم در حل مشکلات آموزش و پرورش بیان کرد: باید از تمام ظرفیتها در جذب مشارکت‌های مردمی و خیران استفاده کنیم.

عبدالله نادری افزود: اگر بخواهیم آسیبهای اجتماعی را کاهش دهیم باید توجه ویژه به برنامه‌های  آموزش و پرورش و در این زمینه باید برنامه فرهنگی و اجتماعی با محوریت آموزش و پرورش اجرا شود.

وی با تاکید بر توسعه برنامه کار آفرینی گفت: یکی از اهداف سند تحول بنیادی در آموزش و پرورش توسعه مهارت آموزی است و این مهم باید در دستور کار قرار بگیرد.

فرماندار دشتی با اشاره به نقش مهم خیران خاطر نشان کرد: تاکنون 91  کلاس درس در شهرستان دشتی توسط خیران ساخته شده است.

نادری با بیان اینکه در استان بوشهر 18 منطقه آموزشی است گفت:  شهرستان دشتی در ردیف هفتم قرار دارد و تراکم دانش آموز شهرستان دشتی در ردیف هفتم است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17229
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم