آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۰۱:۱۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
اجرای خط ریلی استان بوشهر به 450 کیلومتر افزایش یافت

استاندار بوشهر با بیان اینکه تحقق اجرای خط ریلی بوشهر یکی از مطالبات مردم است گفت: در این راستا با تصویب شورای عالی اقتصاد پروژه راه آهن بوشهر به ۴۵۰ کیلومتر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، با بررسی کارنامه افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی در 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی با وجود انواع توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان قسم خورده انقلاب، تحولات عظیمی در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، هنری، معیشتی، سیاسی  و رفاه و آسایش مردم در تمام سطوح انقلاب ایجاد شده است.

استان بوشهر در 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی تحولات مهمی در همه عرصه‌ها رقم خورده که راه‌اندازی پروژه‌های مهم و استراتژیک در عرصه نیروگاه اتمی، صنایع عظیم نفت، گاز و پتروشیمی، توسعه زیرساخت‌های عمران شهری و روستایی، کشاورزی و شیلات از آن جمله است.

یکی از درخواست‌های مهم مردم  در استان بوشهر توسعه زیرساخت‌های رفاهی، آسایشی و خدماتی بود که در این راستا طرح‌های مهم و ارزشمندی انجام شده است.

استاندار بوشهر در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به تحولات ایجاد شده در استان بوشهر اظهار داشت: با وجود همه توطئه‌های دشمنان کارهای بزرگی در بخش‌های مختلف انجام شده که نشان از کارنامه درخشان و پرافتخار نظام و انقلاب اسلامی است.

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه در سایه خودباوری کارهای بزرگی در طول چهل سال گذشته انجام شده تصریح کرد:در سایه نظام جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته با وجود دسیسه‌های دشمنان با گذشت از انواع گردنه‌ها، ایران اسلامی به قله‌های پرافتخار رشد و توسعه دست یافت.

وی به عملکرد یک سال گذشته در دولت پرداخت و با اشاره به اجرای 6 سد بزرگ در شهرها و روستاهای استان بوشهر بیان کرد: شش سد در یکسال گذشته با پیگیری‌های انجام شده عملیات اجرایی آن در استان بوشهر آغاز شد که با وارد شدن به چرخه استفاد، مطالبات مردم در شهرها و روستاها برطرف می‌کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دو سد آن از طریق فاینانس خارجی اجراء می‌شود گفت: سهم 15 درصدی این دو سد که با اعتبار 800 میلیارد تومان اجرا می‌شود به میزان 84 میلیارد تومان تامین شد.

گراوند از اجرای طرح شیرین‌سازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تاکنون مجوز شیرین‌سازی روزانه 130 هزار مترمکعب آب دریا برای تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان بوشهر صادر شده است.

وی اجرای طرح آبیاری نوین را از جمله عملکرد مثبت دولت تدبیر و امید دانست و افزود: بر اساس اجرای طرح تبدیل آبیاری سنتی به تحت فشار، به صورت میانگین سالانه یک‌هزار و 500 هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر تحت پوشش آبیاری نوین قرار می‌گیرد.

استاندار بوشهر افزایش اراضی گلخانه‌ای را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: اراضی گلخانه‌ای از  120 هکتار به 180 هکتار امسال افزایش یافته که نقش مهمی در تولید محصول و افزایش اشتغال دارد.

گراوند به  اشتغال در شرکت‌های دانش بنیان  پرداخت و خاطرنشان کرد: 34 شرکت فناور در استان تشکیل شده و بیش از یک‌هزار نفر از جوانان نخبه اقدام به تولیدات فناورانه، مبتنی بر آمایش سرزمین و با توجه به ظرفیت استان  کرده‌اند که این امر بر اقتصاد کشور بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی سیاست استان را تکمیل پروژه‌های نیمه تمام  و تاثیرگذار با پیشرفت 60 درصدی دانست و  تاکید کرد: در این راستا در ایام‌الله دهه فجر امسال 559 پروژه عمرانی، خدماتی و اقتصادی در بخش‌های مختلف با اعتبار 800 میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تحقق اجرای خط ریلی بوشهر یکی از مطالبات مردم است گفت:در این راستا با تصویب شورای عالی اقتصاد پروژه راه آهن بوشهر به 450 کیلومتر افزایش یافت.

گراوند با بیان اینکه عملیات اجرایی راه آهن  از سال 87 به طول 250 کیلومتر اجرایی شد گفت: این پروژه در سال 90 متوقف و با پیگیری‌های انجام شده مسافت آن به 450 کیلومتر افزایش یافت.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17440
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم