آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۰۷:۲۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
بوشهر| 19 هکتار از اراضی ملی شهرستان دیلم رفع تصرف شد

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم گفت : در راستای مقابله با زمین‌خواری در ۱۰ ماه امسال بیش از ۱۹ هکتار اراضی ملی شهرستان دیلم از دست زمین خواران و متصرفان رها سازی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دیلم، غلامحسین آقاجری صبح امروز در نشست با مسئولان  دستگاه‌های اجرایی دیلم با تبریک ایام‌الله دهه فجر و گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با تاکید بر مبارزه با پدیده زمین‌خواری اظهار داشت: در این راستا با اجرای طرح کاداستر، مشکلات زمین‌های ملکی در شهرستان دیلم برطرف شده است.

وی با بیان اینکه تمامی زمین‌های ملی و اشخاص سنددار می‌شوند گفت: در راستای مقابله با زمین‌خواری در 10 ماه امسال بیش از 19 هکتار اراضی ملی شهرستان دیلم از دست زمین خواران و متصرفان رها سازی شد.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم با اشاره به رهاسازی زمین‌های متصرفی از سودجویان افزود:  با تلاش و هوشیاری ماموران یگان حفاظت  منابع طبیعی بیش از 7.5 هکتار  از اراضی ملی در شهرستان دیلم رفع تصرف شد تا زمینه برای سوء استفاده و سودجویی از اراضی ملی و منابع طبیعی در سطح شهرستان فراهم نشود.

آقاجری ارزش زمین‌‌های رفع تصرف 7.5 هکتاری را  2 میلیارد ریال دانست و گفت : در اجرای تاکید و فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد جدی با پدیده زمین خواری و در راستای سیاست‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مقابله با سودجویان و متجاوزان به عرصه‌های طبیعی و نیز حفاظت و صیانت از انفال عمومی به صورت جدی در اولویت و دستور کار اداره منابع طبیعی  این شهرستان قرار دارد.

وی از تشکیل پرونده قضایی در مقابله با متصرفان زمین در دیلم خبر داد و  تصریح کرد: در راستای رفع تصرف از اراضی ملی  امسال با تلاش و کوشش ضاعف همکاران توانستیم به 9 پرونده کیفری و حقوقی رسیدگی و حکم صادر شود و 19 هکتار از اراضی ملی غصبی آزاد و به دولت برگردانده شد.

سرپرست اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان دیلم با اشاره به گستره وسیع اراضی منابع طبیعی در شهرستان دیلم، مشارکت مردم در حفظ و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی را بسیار با اهمیت دانست و افزود: یکی از راهبردهای اصلی در حوزه حفاظت از منابع طبیعی بهره‌گیری از مشارکت مردم و توانمندسازی جوامع محلی است.

وی، وسعت اراضی ملی شهرستان دیلم را حدود 150 هزار هکتار دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به پراکندگی حوزه و وضعیت توپوگرافی این عرصه‌ها، کار حفاظت و صیانت از این اراضی نسبت به شهرستان‌های دیگر استان بوشهر سخت‌تر است.

آقاجری تاکید کرد: از عموم مردم به ویژه روستاییان و عشایر منطقه انتظار می‌رود در صورت مشاهد و اطلاع از هر گونه تخریب و تصرف غیرقانونی منابع طبیعی و اراضی ملی و نیز قطع درختان و آتش‌سوزی این موارد را اطلاع‌رسانی و گزارش دهند تا برخوردهای لازم انجام شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17456
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم