آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۰۷:۳۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
100 هزار متر مکعب آب از طریق شیرین‌سازی ‌دریا در استان بوشهر تولید می‌شود‌

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ‌بوشهر با بیان اینکه اکنون آب شیرین‌کن به ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز در بوشهر و کنگان وارد مدار تولید است گفت: تولید آب آشامیدنی از طریق شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر به ۱۰۰ هزار مترمکعب افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  بوشهر، عبدالحمید حمزه‌پور صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر با بیان اینکه تولید آب آشامیدنی در استان بوشهر در اولویت شرکت آبفا قرار دارد اظهار داشت: اکنون بیش از 80 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد که برای ایجاد منابع آب آشامیدنی در داخل استان برنامه‌ریزی ویژه‌ای شده است.

وی، با بیان اینکه اکنون روزانه بیش از 130 هزار متر مکعب آب آشامیدنی در شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر توزیع می‌شود افزود: 60 درصد آب استان بوشهر از سد کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد، 23 درصد از خط آبرسانی کازرون، 6 درصد از تاسیسات آب شیرین‌کن و 11 درصد هم از منابع داخلی و چاه‌های آب شرب تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه اکنون آب شیرین‌کن به ظرفیت 20 هزار مترمکعب در شبانه‌روز در بوشهر و کنگان وارد مدار تولید است گفت: تولید آب آشامیدنی از طریق شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر با صدور مجوزهای لازم به 100 هزار مترمکعب افزایش می‌یابد.

حمزه‌پور با بیان اینکه اکنون شش درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از آب شیرین کن تامین می‌شود گفت: برنامه ریزی انجام شده تا سال آینده با وارد مدار شدن پروژه‌های آب‌شیرین‌کن‌های جدید ظرفیت شیرین سازی آب  دریا از شش به 40 درصد افزایش می‌یابد.

وی کاهش هدررفت آب از شبکه آبرسانی را از دیگر برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: از 280 لیتر سرانه آب مصرفی در استان بوشهر 80 لیتر آن هدر می‌رود که بخشی از این هدررفت به سبب فرسودگی شبکه آبرسانی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر حل مشکلات آبرسانی دشتستان را در اولویت این شرکت دانست و افزود: برای حل مشکلات آب شهرهای دشتستان برنامه‌ریزی ویژه‌ای شده است که ضمن حفر چاه‌های آب، عملیات اجرایی آب شیرین‌کن در شهرها آغاز می‌شود.

حمزه‌پور بیان کرد: امسال  از 170 میلیارد تومان اعتبارات  مصوب تملک و دارایی برای اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرهای استان بوشهر تاکنون 80 درصد آن تخصیص داده شده است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17457
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم