آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۶:۵۹:۱۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
بوشهر| واحد فرآوری صنایع معدنی دشتی با سرمایه‌گذاری 70 میلیارد ریال بهره‌برداری شد

در چهارمین روز از دهه فجر واحد فرآوری صنایع معدنی در زمینه تولید سنگ آهک دانه بندی شده در شهرستان دشتی با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح‌های معدنی از افتتاح رسمی شرکت آهکان زاگرس خورموج در زمینه تولید سنگ آهک دانه بندی شده با سرمایه گذاری 70میلیارد ریال با حضور استانداربوشهر در چهارمین روز ازدهه فجر انقلاب اسلامی خبرداد.

حسن بحرینی با بیان اینکه این کارخانه در زمینه تولید سنگ آهک دانه بندی شده با تولید روزانه 1000 تن و اشتغال 18نفر فعالیت می‌کند افزود: این واحد فرآوری با حضور استانداربوشهر ، نماینده مردم شهرستان دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و برخی ازمسئولان دستگاههای اجرایی مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.

وی افزود:استان بوشهر در زمینه فرآوری محصولات معدنی به ویژه  در صنعت سیمان نیز دارای سه کارخانه بزرگ با تولید چهار میلیون تن سیمان و کلینکر در سال از دیگر دستاوردهای 40 ساله نظام در بوشهر است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به ایجاد ظرفیت استخراج سالانه حدود 16 میلیون تن مواد معدنی و اشتغال بیش از یک‌هزار نفر از اهم دستاوردهای انقلاب در بخش معدن استان عنوان کرد:تعداد 347 معدن مصالح ساختمانی مجوزدار در این استان وجود دارد که 128 معدن فعال، 106 معدن غیرفعال و مابقی آن نیز فاقد بهره‌‌بردار است.

وی افزود: سالانه حدود 9.1 میلیون تن مواد معدنی معادل 72 درصد ظرفیت اسمی معادن استان بوشهر استخراج می‌شود.

معاون سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر تصریح کرد: کشف مواد معدنی و عناصر نادر خاکی و آهک های پرعیار و مواد معدنی با ارزش و پرکاربرد نظیر بیتومین، فسفات، بوکسیت از دیگر دستاوردهای حوزه معدن استان بوشهر در چند سال گذشته است.

انتهای پیام/

کد خبر 17463
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم