آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۰۵:۲۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
بوشهر| توانمندی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران در نمایشگاه عسلویه ارائه شد

همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی دهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، دهمین دوره نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه  در منطقه پارس جنوبی ظهر امروز افتتاح شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در مراسم افتتاح این نمایشگاه با تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و با بیان اینکه  این نمایشگاه نشان از توانمندی ایران اسلامی در عرصه صنعت نفت است اظهار داشت: افتتاح دهمین صنعت نفت و گاز نشان می‌دهد که اقتصاد ایران اسلامی، به حد کافی می‌تواند درون‌زا باشد چراکه ظرفیت‌های لازم در اقتصاد  کشور وجود دارد.

مجید خورشیدی، با اشاره به اینکه تخصص و توانمندی ایرانیان در صنعت نفت در این نمایشگاه متبلور است تصریح کرد: برگزاری این چنین نمایشگاه‌هایی ضمن نشان دادن توانمندی‌ها و معرفی ظرفیت صنعتی و اقتصادی، امکاناتی در اختیار تولید کنندگان و  بهره‌برداران صنعت انرژی قرار می‌دهد.

معاون استاندار بوشهر با تاکید بر معرفی و شناسایی ظرفیت‌های صنعتی و اقتصادی افزود: امید می‌رود ماحصل این نمایشگاه این باشد که صنعت انرژی نفت، گاز و پتروشیمی هر بهتر بتواند از ظرفیت و قابلیت داخلی استفاده کند.

مسئول دهمین دوره نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه نیز با بیان اینکه این نمایشگاه در فضایی به وسعت 4 هزار و 500 مترمربع ایجاد شده اظهار داشت: نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه با مشارکت 140 شرکت به مدت 4 روز برپا است.

محسن عمادی حضور شرکتهای مختلف در حوزه های نفت گاز پتروشیمی را نوید بخش نمایشگاهی پربار و موثر دانست و تصریح کرد: نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه در مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین المللی پارس ایجاد شده است.

وی بیان کرد: همزمان با سال حمایت از کالای ایرانی ، برترین سازندگان و تولید کنندگان قطعات و تجهیزات مرتبط با صنایع نفت گاز پالایش و پتروشیمی جدیدترین نوآوری‌ها و محصولات خود را در فضایی به گستره 4 هزار و 500 متر مربع در معرض دید عموم قرار داده‌اند.

مسئول دهمین دوره نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه افزود: این نمایشگاه زنجیره‌ای کامل از فعالیت‌های شرکت‌های فعال در عرصه تولید، فرآوری و صادرات محصولات نفتی با هدف ایجاد ارتباط نزدیک میان صنایع بالادستی و پایین دستی نفت و گاز به نمایش درآمده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17464
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم