آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۶:۵۹:۵۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳
کارگروه‌های تخصصی در برگزاری رزمایش پرتوی بوشهر تشکیل شد ‌

مدیرکل پدافند غیرعامل استان بوشهر با اشاره به اجرای رزمایش پرتوی در جوار نیروگاه اتمی بوشهرگفت: در این راستا ۹ کارگروه تخصصی در برگزاری این رزمایش تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حمزه اعتماد ظهر امروز در نشست قرارگاه پرتوی استان بوشهر با بیان اینکه پدافند غیرعامل نقش مهمی در حفظ جان، مال و کاهش آسیب‌ها در بروز حوادث دارد اظهار داشت: شناسایی حوادث و ارائه آموزش  در نقاط حساس از رسالت مهم پدافند غیرعامل است.

وی با اشاره به استقرار نیروگاه اتمی بوشهر افزود: نیروگاه اتمی بوشهر از ایمن‌ترین نیروگاه‌های هسته‌ای در جهان است ولی در راستای حوادث احتمالی رزمایش پرتوی برای افزایش آمادگی برگزار می‌شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان بوشهر با اشاره به اجرای رزمایش پرتوی در جوار نیروگاه اتمی بوشهرگفت: رزمایش پرتوی بوشهر نیمه نخست سال آینده در جوار نیروگاه اتمی بوشهر و مناطق اطراف آن اجرا می‌شود.

اعتماد از تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای برپایی رزمایش پرتوی خبرداد و گفت: در راستای اجرای رزمایش پرتوی در جوار نیروگاه اتمی بوشهر9 کارگروه تخصصی در برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر تشکیل شده است.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه پدافند پرتویی افزود: استاندار فرمانده قرارگاه پدافند پرتویی و فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر نیز دبیر  این قرارگاه تعیین شده‌اند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان بوشهر با بیان اینکه هدف این رزمایش  تخلیه یک‌هزار نفر در اطراف نیروگاه اتمی بوشهر است افزود: 400 نفر از نیروگاه، 300 نفر در مناطق اطراف و مابقی از دریا برای مصون ماندن از آلودگی در رزمایش پرتوی در عالی‌شهر اسکان می‌یابند.

اعتماد با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف در رزمایش پرتوی بوشهر حضور دارند خاطر نشان کرد: آموزش کارگروه‌ها و تیم‌های عملیاتی آموزش‌های لازم را  فرا گرفته‌اند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17469
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم