آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۳۸:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۵
بوشهر|254 میلیارد ریال طرح‌های عمرانی تنگستان افتتاح شد

در چهارمین روز از دهه مبارک فجربا حضور استاندار بوشهر ۷ پروژه عمرانی و خدماتی با سرمایه‌گذاری ۲۴۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، در چهارمین روز از دهه فجر عصر امروز 7 پروژه عمرانی و خدماتی در تنگستان با حضور استاندار بوشهر افتتاح شد.

فرماندار تنگستان در مراسم افتتاح این طرح‌ها با تبریک ایام‌الله دهه فجر و گرامیداشت آغاز پنجم دهه انقلاب به توسعه زیرساخت‌ها در شهرها و روستای تنگستان پرداخت و اظهار داشت: 70 درصد جمعیت تنگستان در روستاها سکونت دارند و در این زمینه توسعه عمران روستایی در اولویت قرار گرفته است.

عبدالحسن رفیعی‌پور از افتتاح 7 پروژه عمرانی در چهارمین روز از دهه فجر خبرداد و افزود: برای اجرای این پروژه‌ها در بخش‌های عمران شهری، آبرسانی، درمانی، عمرانی، گردشگری و کشاورزی 245.2 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی نصب سامانه نوین آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی تنگستان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این پروژه در سطح 600 هکتار نخیلات شهرستان تنگستان با اعتبار 60  میلیارد ریال اجراء شده است.

فرماندار تنگستان افتتاح ساختمان سازمان کشاورزی جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان را از دیگر پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: این ساختمان با اعتبار1.9 میلیارد ریال در زمینی به مساحت یک‌هزارمتر مربع در دو طبقه ساخته شده است.

رفیعی‌پور از افتتاح  فاز دوم  بیمارستان اهرم خبرداد و خاطر نشان کرد: فاز دوم بیمارستان شامل بخش‌های اورژانس، درمانگاه تخصصی و اتاق عمل با اعتبار 90 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: در این بیمارستان همچنین بخش ال‌دی‌آر و محوطه سازی در زمینی به مساحت 2.7 هزار متر مربع با اعتبار 70  میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

فرماندار تنگستان با اشاره به افتتاح فاز دوم منطقه گردشگری اهرم تصریح کرد:پروژه گردشگری اهرم در زمینی به مساحت 23 هزار متر مربع با اعتبار 1.4 میلیارد ریال اجراء  شده است.

رفیعی‌پور از افتتاح  طرح آبرسانی روستایی شهرستان تنگستان خبرداد و گفت: با افتتاح این طرح پنج روستای شهرستان تنگستان با 186 خانوار و هفت کیلومتر طول شبکه و اعتبار یک میلیارد ریال از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.

وی افتتاح  طرح‌های عمران شهری آباد را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این طرح شامل ساختمان اداری شهرداری، آتش نشانی، زیرسازی کوچه و معابر شهر آباد است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17473
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم