آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۰۲:۲۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
طرح کاداستر در 1.5 میلیون هکتار اراضی استان بوشهر اجرا شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر با اشاره به تحت پوشش بودن ۲.۳ میلیون هکتار اراضی استان در طرح کاداستر گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار معادل ۶۰ درصد کاداستر در استان بوشهر انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، اصغر پیرهادی  صبح امروز در نشست شورای قضایی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح کاداستر در استان بوشهر اظهار داشت: در راستای اجرای طرح کاداستر تاکنون بیش از 220 هزار سند تک برگ صادر شده است.

وی با بیان اینکه در سال 1399 هیچ سند دفترچه‌ای ملکی قابلیت ارائه خدمات ثبتی و اعتبار ندارد گفت: کسانیکه تاکنون دراین زمینه اقدام نکرده اند باید تا پایان سال 98 نسبت به تعویض سندهای دفترچه‌ای خود اقدام کنند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر با اشاره به  تحت پوشش بودن 2.3 میلیون هکتار اراضی استان در طرح کاداستر خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از یک میلیون و 500 هزار هکتار معادل 60 درصد کاداستر در استان بوشهر انجام شده است.

 پیرهادی ضریب اطمینان بالا و صفربودن جعل سندهای کاداستری را از مزایای سند تک برگ عنوان کرد و تصریح کرد: حتی اگرهکر ماهری بتواند این سند را به طور ظاهری جعل کند اما نمی‌تواند معامله مجعولی را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد خدمات سازمان ثبت اسناد استان بوشهر و 100 درصد خدمات دفاتر اسناد رسمی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود  گفت: اگر شهرداریها و امور مالیاتی در این فرایند همگام باشند تمام معامله‌ها در مدت 24 ساعت انجام می‌شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر با الکید بر تعیین تکلیف سندهای مجعول‌المالک خاطر نشان کرد: یکی از خدمات این سازمان در استان املاک مجعول المالک است و سندهای زیادی در بخش مستغلات، زمین‌های کشاورزی و باغ‌ها در این بخش وجود دارد که باید تعیین تکلیف و سنددار شوند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17475
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم