آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۵۹:۱۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
امکانات و تجهیزات مقابله با آفت ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر فراهم شد

استاندار بوشهر با اشاره به آماده باش بودن مسئولان ذیربط استان در مقابله با هجوم ملخ‌های صحرایی گفت: در این زمینه امکانات و تجهیزات مقابله با آفت ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست با رئیس سازمان حفظ نباتات کشور و مسئولان جهاد کشاورزی استان بوشهر با تبریک ایام‌الله دهه فجر و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از آماده‌باش بودن استان در مقابله با آفت هجوم ملخ‌های صحرایی خبرداد و اظهار داشت: در این زمینه نیروی انسانی مورد نیاز،  امکانات و تجهیزات مقابله با آفت ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر فراهم شده است.

وی با تاکید بر شناسایی کانون‌های تخم‌ریزی ملخ‌های صحرایی و سم‌پاشی خاطر نشان کرد: برای آسایش خاطر مردم به ویژه کشاورزان استان بوشهر امید است مشکلی در زمینه مقابله با ملخ‌های صحرایی ایجاد نشود.

استاندار بوشهر با تاکید بر این نکته که باید برای مقابله با ملخ‌های صحرایی مسئولان ذی‌ربط از آمادگی لازم برخوردار باشند افزود: وزارت جهاد کشاورزی از امکانات و تجهیزات مطلوبی در این عرصه برخوردار است که مهار هجوم ملخ‌های صحرایی در دستور کار ویژه سازمان حفظ نباتات کشور قرار دارد.

گراوندتاکید کرد: هر نوع کمکی در زمینه مبارزه با ملخ‌های صحرایی لازم باشد در استان مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با قدردانی از اقدامات خوب و آگاهی بخشی به موقع جهاد کشاورزی و سازمان حفظ نباتات، اظهار آمادگی کامل تمامی زیر بخش‌های مرتبط برای مقابله با این آفت را اعلام کرد و افزود: در این زمینه هشدارهای لازم نیز به کشاورزان و بهره‌برداران ارائه شده است و در این راستا آمادگی لازم برای مدیریت و مقابله با این آفت به طور کامل وجود دارد.

در این نشست اعلام شد: ملخ‌های صحرایی از مضرترین انواع ملخ‌ها هستند که  میزان خسارت این گونه ملخ از نظر اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

در این نشست تصریح شد: مقابله به موقع و صحیح با این آفت خطرناک نقش مستقیم در حفظ سلامت وامنیت غذایی دارد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17480
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم