آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۰۱:۲۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
ظرفیت تولید برق در استان بوشهر 328 برابر شد

مدیرعامل ‌برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر گفت: تولید برق از نیروگاه‌های استان بوشهر از ۱۲ مگاوات در سال ۱۳۵۷ با افزایش ۳۲۸ برابری اکنون به ۴ هزار مگاوات رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالعزیز کریمی عصر امروز در مراسم افتتاح طرح‌های برق‌رسانی استان بوشهر با اشاره به افتتاح 9 پروژه برق‌رسانی در استان اظهار داشت: این پروژه‌ها با اعتبار 20 میلیارد و 370 میلیون تومان در شهرهای مختلف به میمنت دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل ‌برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر اجرای سیستم اسکادا در پست‌های برق بهمنی، چغادک، بوشهر، عالی‌شهر، رستمی و فانوس را از جمله طرح‌های برق استان دانست و گفت: برای اجرای این سیستم 1.9 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی، خرید و نصب 10 دستگاه پایانه راه دور انتقال و تجهیزات مخابراتی پست‌های برق را از دیگر طرح‌ها دانست و افزود: برای اجرای این پروژه 5.8 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

کریمی تهیه و نصب تجهیزات مخابرانی در پست‌های برق استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در اجرای این پروژه و افزایش ظرفیت خط 66 کیلوولت بوشهر 23 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

مدیرعامل ‌برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر از نصب پوشش عایقی در پست‌های فوق توزیع و انتقال خبر داد و تصریح کرد: امروز این پروژه با 12 میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح شده است.

وی افتتاح طرح توسعه و افزایش پست 66 کیلوولت دشتستان، تعویض تابلو برق 20 کیلوولت آب پخش، توسعه پست برق 66 کیلوولت پودر و نصب تابلو و تعویض کلیدهای پست مرکزی بوشهر را از دیگر پروژه‌های افتتاحی دانست و گفت: برای اجرای این سه پروژه 142 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیرعامل ‌برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر با اشاره به افزایش تولید برق از نیروگاه‌ها در استان در مقایسه با قبل از انقلاب گفت: تولید برق از نیروگاه‌های استان بوشهر از 12 مگاوات در سال 1357 با افزایش 328 برابری اکنون به 4 هزار مگاوات رسیده است.

کریمی افزایش طول شبکه فوق توزیع برق استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: طول شبکه فوق توزیع و انتقال برق استان بوشهر از 229 کیلومتر در سال 1357 اکنون با افزایش 16 برابری به 3 هزار و 677 کیلومتر رسیده است.

وی با اشاره به مشترکان برق استان بوشهر افزود: تعداد مشترکان برق در استان بوشهر از 26 هزار مشترک به 450 هزار مشترک رسیده است.

مدیرعامل ‌برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر با اشاره به اینکه قبل از انقلاب 11 روستای استان برقدار بودند خاطر نشان کرد: اکنون تمام روستاهای استان بوشهر به تعداد 608 روستا از نعمت برق برخوردار هستند.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17482
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم