آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۴۶:۳۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
147 هزار متر مکعب آب آشامیدنی استان بوشهر از دریا تامین می‌شود‌

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان برنامه ششم توسعه، ۱۴۷ هزار متر مکعب آب آشامیدنی استان بوشهر از طریق شیرین‌سازی آب دریا تامین می‌شود.

ه گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، شاهپور رجایی بعدازظهر امروز در نشست هم‌اندیشی بسیج رسانه با مسئولان آب و استادان دانشگاه خلیج فارس بوشهر با اشاره به تدوین طرح تامین آب بر اساس برنامه سازگاری با کم آبی  اظهار داشت: طرح تامین آب آشامیدنی، صنعت، کشاورزی، فضای سبز و خدمات عمومی استان بوشهر بر اساس برنامه و پویش سازگار با کم‌آبی تهیه شده است.

وی با بیان اینکه این طرح  برای تصویب در در کارگروه ملی سازگار با کم‌آبی مطرح می‌شود گفت: هفته گذشته آخرین دفاعی این طرح در وزارت نیرو ارائه شد که در کارگروه ملی این طرح مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر از کاهش بارندگی و ره آورد آب از رودخانه‌های استان بوشهرخبرداد و بیان کرد: کاهش ره آورد آب از رودخانه‌های استان بوشهر 3 برابر کاهش بارندگی‌های سالانه اثرات دارد.

رجایی با بیان اینکه 13 دشت استان بوشهر ممنوعه شده خاطر نشان کرد: از 17 دشت استان بوشهر در سال 1387 یک دشت ممنوعه شد که به سبب برداشت بیش از اندازه و وجود چاه‌های  غیرمجاز اکنون 13 دشت  استان ممنوع شده و این در حالی است که 4 دشت دیگر که ممنوعه اعلام نشده به سبب اینکه فاقد ظرفیت آبدهی است.

وی، با بیان اینکه  بخش عمده‌ای از منابع آب آشامیدنی استان در خارج از استان قرار دارد افزود:  یکی از چالش‌های مهم استان بوشهر کمبود منابع آب آشامیدنی است که تدابیر ویژه‌ای برای تامین آن اندیشیده شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر از صدور مجوز ساخت تاسیسات آب شیرین‌کن  در استان بوشهر خبرداد و گفت:  تاکنون مجوزهای مختلف ایجاد آب شیرین‌کن در استان بوشهر در راستای تامین آب آشامیدنی صادر شده است.

رجایی از  افزایش تولید آب از  تاسیسات آب شیرین کن خبرداد و افزود: شیرین‌سازی آب دریا از 5 درصد کنونی بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان برنامه ششم توسعه به 46 درصد افزایش می‌یابد.

وی بیان کرد: تا برنامه ششم توسعه 147 هزار متر مکعب آب آشامیدنی استان بوشهر از طریق شیرین‌سازی آب دریا تامین می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17486
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم