آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۰۳:۲۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
100 هزار تن گندم در استان بوشهر برداشت می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه برداشت گندم از مزارع استان از ۲۵ اسفند آغاز می‌شود گفت: با توجه به بارش‌های مطلوب در فصل پاییز و زمستان پیش بینی تولید بیش از ۱۰۰ هزار گندم در مزارع استان بوشهر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدتقی منوچهری صبح امروز در نشست با مسئولان سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه کشاورزی و تولید محصولات از ظرفیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: میزان تولید محصولات زراعی در این استان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی 264 هزار تن بود که این میزان اکنون به یک‌میلیون و 45 هزار تن افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تولید محصولات زراعی در استان بوشهردر 40 سال پیروزی انقلاب نسبت به قبل از انقلاب سالانه  296 درصد افزایش یافته است تصریح کرد: تولید محصولات باغی از 59 هزار تن به 224 هزار تن وسبزیجات و صیفی جات از 21هزار تن به 974هزارتن افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به افزایش تولید خرما در نخلستان‌های استان بوشهر بیان کرد:  برداشت خرما از 34هزار تن در سال 1357 به 160 هزار تن رسیده است.

منوچهری، با اشاره به کشت گندم در استان بیان کرد: کشت گندم آبی و دیم در سطح 75 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این استان آغاز شده است که با توجه به بارندگی مطلوب در فصل پاییز، میزان برداشت گندم مطلوب پیش بینی می‌شود.

وی، از برداشت گندم از 25 اسفند در مزارع استان بوشهر خبرداد و گفت: با توجه به بارش‌های مطلوب در فصل پاییز و زمستان پیش بینی تولید بیش از 100 هزار گندم در مزارع استان بوشهر شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از آمادگی استان برای مقابله با ملخ‌های صحرایی خبرداد و بیان کرد: با توجه به پیش بینی هجوم ملخ‌ها به سواحل استان تمام تمهیدات لازم برای مقابله با این آفت انجام شده است.

منوچهری استقرار هواپیمای سم‌پاش در دیلم را مورد اشاره قرار داد و افزود: علاوه بر سم‌پاش‌های خودرویی و دستی در صورت بحرانی شدن وضعیت از هواپیمای سم‌پاش استفاده می‌شود.

وی تاکید کرد: از هم اکنون کانون‌های  تخم‌گذاری ملخ‌های صحرایی سم‌پاشی شده که آمادگی استان در مقابله با هجوم ملخ‌ها بالا است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17491
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم