آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۰۵:۰۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
اتحاد و وحدت شیعه و سنی در تمام نقاط استان بوشهر متبلور است

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر با بیان اینکه وحدت شیعه‌وسنی دستاورد مهم انقلاب اسلامی است گفت: تبلور اتحاد شیعه و سنی در تمام نقاط استان بوشهر زمینه‌ساز تمدن بزرگ اسلامی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت الاسلام سیداحمد احمدی ظهر امروز در تبیین دستاوردهای چهل ساله نظام اسلامی ایران در مناطق قومی استان بوشهر یکی از مهم‌ترین دستاوردهای مهم نظام را وحدت کلمه دانست و اظهار داشت: برخی دستاوردهای 40 ساله نیاز به تبیین و بازگویی دارد چراکه مانند طرح‌های عمرانی و خدماتی آشکار نیست که باید در جامعه از جمله وحدت کلمه تبیین شود.

وی، وحدت کلمه را بستر ساز توسعه و پیشرفت همه جانبه جامعه دانست و تصریح کرد: اکنون اتحاد و وحدتی که در جامعه وجود دارد قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست چراکه اکنون شیعه و سنی در کنار هم در جامعه اسلامی مصالحت آمیز زندگی و هم‌زیستی می‌کنند.

 مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر با بیان اینکه آزادی به معنای واقعی در ایران حکم‌فرما است افزود: ائمه جمعه اهل سنت و شیعه از آزادی لازم در بخش‌های مختلف برخوردارند چراکه ائمه جمعه کشورهای همسایه خلیج فارس برای ایراد خطبه نماز جمعه پس از بررسی متن خطبه از سوی مسئولان ذیربط کشور قادر به بیان آن می‌شوند در حالیکه در ایران ائمه جمعه در ایراد خطبه‌‌ها از آزادی کامل برخوردار هستند.

حجت‌الاسلام احمدی بیان کرد: آزادی میان اهل سنت و تشیع در همه موارد از جمله فرهنگی، بیانی، علمی و دیگر عرصه‌ها وجود دارد که یکی از دستاوردهای مهم نظام و انقلاب اسلامی است.

وی،  تمدن اسلامی را یکی از اهداف مهم علمای شیعه و سنی دانست و تاکید کرد: تمدن بزرگ اسلامی که مورد تاکید شیعه و سنی در استان بوشهر است بر پایه چهار اصل  دکترین فرهنگ انتظار، صبر و بصیرت، منجی و  دکترین مهدویت است.

 مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهراین استان را نماد اتحاد مسلمانان دانست و افزود: تبلور اتحاد شیعه و سنی در تمام نقاط استان بوشهر زمینه‌ساز تمدن بزرگ اسلامی شده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17495
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم