آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۵۴:۱۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۸
بوشهر| بیعت نیروی هوایی با امام راحل سبب تسریع در پیروزی انقلاب شد

فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهربا اشاره به نقش مهم کارکنان نیروی هوایی در عرصه‌های مختلف انقلاب انقلاب اسلامی گفت: بیعت نیروی هوایی در ۱۹ بهمن ۵۷ با امام راحل سبب تسریع در پیروزی انقلاب اسلامی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ خلبان علی‌اکبر طالب‌زاده ظهر امروز در همایش نخستین پاسخ پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و با تاکید بر تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تبیین دستاوردها به معنی پیروزی ملت ایران در برابر استکبار جهانی و پیشرفت و توسعه همه جانبه است.

وی با بیان اینکه دشمن برای خدشه‌دار کردن چهل سالگی انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کرده بود خاطر نشان کرد:دشمنان ملت ایران و انقلاب اسلامی، خدشه‌دار کردن جشن چهل سالگی انقلاب را مورد توجه قرار داده بودند اما برخلاف میل آنها امروز با اقتدار هرچه تمامتر این جشن با شکوه و ورود به دهه پنجم انقلاب برگزار می‌شود.

فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر با اشاره به نقش مهم نیروی هوایی در پیروزی انقلاب بیان کرد: نیروی هوایی نخستین یگانی بود که در 19 بهمن 57 با امام راحل بیعت کرد و این اقدام همافران در سرعت بخشی پیروزی انقلاب اسلامی موثر بود.

سرهنگ طالب‌زاده با اشاره به رشادت خلبانان نیروی هوایی در جنگ تحمیلی و با اشاره به اینکه دشمن بعثی عراق رویای تسخیر ایران در مدت یک هفته را در ذهن می‌پروراند خاطر نشان کرد:  با آغاز جنگ تحمیلی تیزپروزان نیروی هوایی با حمله به مقرهای نیروهای بعثی، رویای دشمنان را به کابوس تلخ تبدیل کردند.

وی با اشاره به آموزش درس ایثار، شجاعت، شهامت به جوانان اظهار داشت: همانطور که در جنگ سخت مردانه پای انقلاب و تجاوز دشمن ایستادیم امروز نیز در جنگ نرم انقلاب اسلامی را پشتیبانی و درس ایثار، شجاعت، شهامت به جوانان می‌آموزیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بوشهر نیز با بیان اینکه  رژیم بعث عراق با ناجوانمردی تمام با تمام قدرت ایران را مورد هجوم قرار داد تصریح کرد: تنها چند ساعت بعداز تجاوز دشمن، پاسخ کوبنده‌ای از سوی جوانان با همت و غیرتمند نیروی هوایی به دشمن وارد شد.

مجید خورشیدی با بیان اینکه دلاورمردی تیزپروازان نیروی هوایی توانست تمام ابهت دشمن را درهم بشکندتصریح کرد: دنیا شاهد غیرت و  رشادت تیزپروازان نیروی هوایی در پاسخ کوبنده به دشمن بود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17496
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم