آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۰۵:۴۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۰
برگزاری همایش تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب در مناطق قومی بوشهر به روایت تصویر

همایش تبیین دستاوردهای چهل ساله نظام جمهوری اسلامی در مناطق قومی با حضور روحانیان و علمای شیعه و سنی استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،روحانیان و علمای شیعه و سنی استان بوشهر  ظهر امروز در همایش تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در مناطق قومی، بخشی از دستاوردهای چهل ساله‌ نظام جمهوری اسلامی در مناطق قومی استان بوشهر را تبیین کردند.

امام جمعه بوشهر در این همایش وحدت را تجلی توحید و تفرقه را تجلی شرک دانست و اظهار داشت: برنامه‌ریزی و مدیریت در ایران اسلامی بر اساس فقاهت و دانایی و وحدت است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با بیان اینکه عامل اقتدار ایران قرآن و سنت اهل بیت(ع) است تصریح کرد: یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی وحدت‌آفرینی است و این وحدت از مهمترین اصول راهبردی برای رسیدن به امنیت پایدار، پیشرفت و تمدن است.

نماینده ولی فقیه در استان  بوشهر با اشاره به این‌که زندگی مردم شیعه و سنی استان بوشهر مسالمت‌آمیز و در اوج وحدت است  افزود: اختلاف مذهبی در استان بوشهر مبنایی ندارد و من از تمامی مردم و علمای اسلام چه شیعه و چه سنی برای ایجاد و دوام این وحدت تشکر می‌کنم.

 مسئول دفتر نماینده‌ ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر نیز با اشاره به وحدت کم‌نظیر میان شیعه و اهل سنت در استان بوشهر گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران، این وحدت کلمه الگوی آزادی‌خواهان جهان شده و معارف اسلامی را نشر داده شده است.

حجت‌الاسلام‌ سیداحمد احمدی بیان کرد: آزادی میان اهل سنت و تشیع در همه موارد از جمله فرهنگی، بیانی، علمی و دیگر عرصه‌ها وجود دارد که یکی از دستاوردهای مهم نظام و انقلاب اسلامی است.

شیخ محمد جمالی امام جمعه‌ اهل سنت شهر کنگان هم وحدت اقوام و مذاهب ایران اسلامی را نمونه‌ای از وحدت واقعی دانست که سبب امنیت در کشور و استان مرزی بوشهر شده است.

در این نشست از فعالان حوزه‌ تقریب مذاهب استان بوشهر قدردانی شد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17499
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم