آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۳۶:۲۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
تولید محصولات کشاورزی در استان بوشهر به یک میلیون و 45 هزار تن افزایش یافت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با توسعه زیرساخت‌ها و علمی شدن بخش کشاورزی پس از پیروزی انقلاب اسلامی تولید محصولات از ۲۶۴ هزار تن به یک میلیون و ۴۵ هزار تن افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمد تقی منوچهری ظهر امروز در آئین افتتاح طرح گلخانه روستای نی‌نیزک دشتستان با بیان اینکه تا پیش از انقلاب اسلامی هیچ کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر انجام نمی‌شد اظهار داشت: اکنون با توسعه زیرساخت‌ها  303 هکتار از زمین‌های این استان به این شیوه کشت گلخانه‌ای اختصاص یافت و 53 هزار تن انواع محصولات گلخانه‌ای تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه این استان شرایط مناسبی برای توسعه گلخانه‌ها دارد خاطر نشان کرد: اراضی گلخانه‌ای استان بوشهر به 303 هکتار افزایش یافته است.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر رتبه چهارم کشور در بخش احداث گلخانه‌ها دارد گفت: گلخانه روستای نی‌نیزک دشتستان در زمینی به مساحت پنج هزار و 500 مترمربع با 6 میلیارد ریال تسهیلات بانکی احداث شده است.

منوچهری از افزایش تولید محصولات کشاورزی در 40 ساله انقلاب اسلامی خبرداد و تصریح کرد: با توسعه زیرساخت‌ها و علمی شدن بخش کشاورزی پس از پیروزی انقلاب اسلامی تولید محصولات از 264 هزار تن به یک میلیون و 45 هزار تن افزایش یافت.

وی با بیان اینکه این میزان تولید محصولات کشاورزی در استان بوشهر نسبت به 40 سال گذشته 296 درصد افزایش دارد خاطر نشان کرد:تولید محصولات باغی در 40 سال گذشته از 59 هزار تن به 224 هزار تن رسیده است.

در هفتمین روز از دهه مبارک فجر همچنین ظهر امروز پروژه بهره‌برداری از کلید خانه جدید ایستگاه فوق توزیع برق منطقه آبپخش دشتستان افتتاح شد.

این پروژه با 35 میلیارد ریال اعتبار با 21 دستگاه کلید 20 کیلوولت با هدف کاهش خاموشی، افزایش پایداری شبکه و توسعه ایستگاه برق به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/ن

کد خبر 17504
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم