آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۰۳:۵۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰
سرعت تخلیه فرآورده‌های نفتی در اسکله بوشهر 4 برابر شد

مدیر شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی استان بوشهر گفت: با افتتاح تاسیسات اسکله سوخت‌رسانی فجر بوشهر ضمن افزایش ۴ برابری تخلیه فراورده‌های نفتی مدت توقف کشتی در این اسکله کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مسعود نیک‌تاج بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح تاسیسات اسکله سوخت‌رسانی فجر بوشهر با بیان اینکه تامین سوخت انبارهای نفت استان بوشهر از طریق کشتی‌های تانکری صورت می‌گیرد اظهار داشت: این کشتی‌ها با ظرفیت 50 میلیون لیتر از مبادی بندرعباس، لاوان و ماهشهر بارگیری و در اسکله نفت بوشهر پهلو می‌گیرد.

وی، از اجرای طرح جدید در  تاسیسات اسکله سوخت‌رسانی فجر بوشهر خبرداد و بیان کرد: این پروژه با متراژ 4 هزار و 700 متر خط لوله اجرایی شد که در این پروژه از بازوهای تخلیه با قطر 12 اینچ و با ظرفیت یک‌‌هزار متر مکعب در ساعت استفاده شده است.

مدیر شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی استان بوشهر از افزایش 4 برابری توان تخلیه فرآورده‌های نفتی در اسکله فجر بوشهر خبرداد و تصریح کرد: پروژه یاد شده در مدت 2 سال با اعتبار 147 میلیارد ریال اجراء شده است.

نیک‌تاج با بیان اینکه انواع فرآورده‌های نفتی بنزین، نفت گاز و نفت سفید در اسکله یاد شده تخلیه می‌شود گفت: با افتتاح تاسیسات اسکله سوخت‌رسانی فجر بوشهر ضمن افزایش 4 برابری تخلیه فراورده‌های نفتی مدت توقف کشتی در این اسکله کاهش یافته است.

وی افزود: ارتقاء ایمنی تخلیه بر اساس استانداردهای بین‌المللی، کاهش هزینه در توقف کشتی، افزایش سرعت انتقال فرآورده نفتی به انبارهای ذخیره نفتی، کاهش ترافیک در حمل و نقل سوخت رسانی از جمله  دیگر مزایای افتتاح تاسیسات اسکله سوخت‌رسانی فجر بوشهر است.

انتهای پیام/ن

کد خبر 17506
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم