آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۰۲:۰۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸
بوشهر| نیروی هوایی در تولید تجهیزات به پیشرفت‌هایی علمی قابل توجهی رسیده است

فرمانده پایگاه ششم شکار شهید یاسینی بوشهر گفت: با تلاش، خلاقیت و پشتکار دلاورمردان و نخبگان در عرصه خودکفایی و دفاع، نیروی هوایی به پیشرفت‌هایی علمی قابل توجهی در تولید تجهیزات دست یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ خلبان علی‌اکبر طالب‌زاده ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با تبریک ایام‌الله دهه فجر و گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: 19 بهمن یادآور رشادت و حماسه کارکنان نیروی هوایی ارتش در بیعت با امام راحل و مردم انقلابی ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه مردان آسمان، آسمانی فکر می‌کنند افزود: حمایت از حریم ولایت و نظام اسلامی ایران از افتخارات نیروی هوایی و وظیفه آنان است.

فرمانده پایگاه ششم شکار شهید یاسینی بوشهر 19 بهمن هر سال برای نیروی هوایی ارتش را روز تجدید پیمان با آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی  دانست و تصریح کرد: در چنین روزی هم‌رزم‌مان ما در نیروی هوایی در سال 1357 با حضور خود در اقامتگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران خود را با ملت و امام راحل هم پیمان دانسته و بیعت کردند.

طالب‌زاده با بیان اینکه بیعت نیروی هوایی با امام راحل ضربه سختی بر پیکر طاغوت وارد کرد افزود: امروز گذشت چهل سال از آن واقعه هنوز شیرینی شهد این حماسه تاریخی انقلابی حس می‌شود.

وی با بیان اینکه نیروی هوایی هر سال در 19 بهمن در ایام دهه فجر بر خورد می‌بالد و احساس غرور و شعف می‌کند تصریح کرد: نیروی هوایی هر سال با افزایش اقتدار و افتخار نظام اسلامی ایران، وظیفه سنگین‌تری را بر دوش خود احساس می‌کند.

فرمانده پایگاه ششم شکار شهید یاسینی بوشهر با بررسی چهل ساله انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در پی فروپاشی رژیم طاغوت فتح و حفظ و حراست از پایتخت و دیگر نقاط حیاتی و حساس کشور بدست پرسنل نیروی هوایی انجام شده است.

طالب‌زاده با بیان اینکه در آغاز جنگ تحمیلی نیروی هوایی همگام با دیگر نیروها نقش مهمی در ضربه زدن به دشمنان داشت تصریح کرد: با غرش پرندگان آهنین  بال  نیروی هوایی در  جنگ تحمیلی توانی دو چندان به نیروهای داخلی می‌داد و ترفند دشمنان در جنگ را ناکام کردند.

وی با بیان اینکه نیروی هوایی در اوائل پیروزی انقلاب در حال سازماندهی نیروها با توجه به خروج تعداد زیادی از مشتشاران خارجی بود گفت: این بار استکبار در قالب رژیم بعثی عراق با یورشی ناجوانمردانه به مرزهای جمهوری اسلامی ایران خیال باطل در سر پرورانده بود در 31 شهریورماه سال 1359 حوالی ظهر حمله به ایران را  آغاز کرد.

فرمانده پایگاه ششم شکار شهید یاسینی بوشهر افزود: یکی از افتخارات نیروی هوایی و پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر این بود که در بعد از ظهر همان روز نخستین پاسخ به حملات ناجوانمردانه رژیم بعثی عراق از پایگاه هوایی بوشهر آغاز شد.

طالب‌زاده خاطرنشان کرد: در این حمله از 4 فروند هواپیمای F4 استفاده شد و پایگاه هوایی شعیبیه عراق را مورد حمله قرار دادند و رویای شیرین تسلط بر ایران را به کابوسی تلخ مبدل شد.

وی با بیان اینکه در کنار سایر نیروها شریان حیاتی کشور، تردد نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری ایران مورد توجه نیروی هوایی قرار گرفت گفت: این مهم سبب شد که حتی یک روز صادرات نفت از ایران متوقف نشود.

فرمانده پایگاه ششم شکار شهید یاسینی بوشهر بیان کرد: فانتوم‌های این پایگاه به همراه نیروی دریایی ارتش ایران و پدافند، نیروی دریایی ارتش بعثی عراق را از صحنه جنگ محو کردند.

طالب‌زاده از هزاران پرواز گشت هوایی، اسکورت کاروان‌های دریایی و  پروازهای برون مرزی را از دیگر موفقیت نیروی هوایی در جنگ 8 ساله دانست و تاکید کرد: در این عملیات‌ها بیش از 100 شهید، مفقودالاثر و ده‌ها آزاد و جانباز از پرسنل فنی و پروازی از پایگاه هوایی بوشهر تقدیم نظام اسلامی شده است.

وی افزود: نیروی هوایی ارتش در کنار دیگر نیروهای مسلح نه تنها توانست اقتدار و امنیت فضای جمهوری اسلامی ایران حفظ کند بلکه اهداف را در عمق خاک دشمن نیز مورد هدف قرار داد.

فرمانده پایگاه ششم شکار شهید یاسینی بوشهر با بیان اینکه شهدای بزرگی در این راه تقدیم گفت:  شهیدان بزرگی چون خلعتبری، یاسینی، دوران، جدی، روستا، استروتین در این راه جان خود را تقدیم کردند که شهید حسین آستروتین نخستین شهید جنگ تحمیلی استان بوشهر است.

طالب‌زاده با اشاره به  نقش نیروی هوایی در دوران بازسازی گفت: در دوران بازسازی  پس از جنگ تحمیلی و اعتلای کشور در راه توسعه و پیشرفت‌های بزرگ علمی و صنعتی، نیروی هوایی ضمن حراست از دستاوردهای انقلاب در بعد علمی، اقتصادی و دفاعی به ویژه در منطقه آبهای خلیج فارس بر عهده گرفت.

وی افزود: در این راستا نیروی هوایی با تلاش بی‌دریغ سعی کردند که با تلاش، خلاقیت و پشتکار دلاورمردان و نخبگان در عرصه خودکفایی و دفاع آن چنان پیشرفت‌هایی علمی در تولید تجهیزات داشته باشند.

فرمانده پایگاه ششم شکار شهید یاسینی بوشهر گفت: در حال حاضر نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، بر اساس شرایط منطقه بر خود واجب دانسته که از آن چنان توانمندی و بازدارندگی برخوردار باشد که احدی چشم طمع به منافع ایران اسلامی نداشته باشد و تجربه تلخ متجاوزان گذشته را تکرار نکنند.

طالب‌زاده بیان کرد: نقطه ثقل این اقتدار و آمادگی حمایت و دلگرمی ملت ایران از جمله مردم غیور و استکبار ستیز استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر علاوه بر به‌روز نگه داشتن و افزایش توان رزمی و عملیاتی دستاوردهای عظیمی کسب کرده است گفت: هر جا نیاز به خدمت‌رسانی از قبیل طرح‌های مردم یاری و سایر برنامه سازندگی بوده  نیروی هوایی با کمال افتخار در کنار مردم غیور ایران اسلامی ایستاده است.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17518
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم