آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۴۶:۱۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
استان بوشهر در سوگ شهادت فاطمه زهرا(س) عزادار شد

همزمان با سالروز شهادت دخت پیامبر گرامی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) استان بوشهر در غم و ماتم است و شیفتگان حریم ولایت به عزاداری پرداختند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عزاداران و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) صبح و ظهر امروز  با حضور در مساجد ، حسینیه‌ها و  تکایا در غم شهادت پاره تن پیامبر اسلام(ص) عزاداری و مرثیه سرایی کردند.

شهرها و روستاهای استان بوشهر در سوگ شهادت حضرت زهرا(س) غرق عزا و ماتم است و مردم ولایت‌مدار با حضور در مراسم سوگواری عشق و ارادت خود را به خاندان پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) نشان دادند.

برگزاری سینه‌زنی و سنج و دمام سنتی بوشهر در سوگ شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) از جمله برنامه‌های استان بوشهر است که مردم با حضور در این آیین‌ها خالصانه عشق خود به خاندان ائمه اطهار(ع) نشان دادند.

به همین مناسبت صبح امروز مراسمی در حوزه علمیه بوشهر با حضور  امام جمعه بوشهر، نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، استاندار و قشرهای مختلف مردم برگزار شد.

در این مراسم پس از عزاداری و مرثیه سرایی  یکی از روحانیون درباره مناقب حضرت زهرا (س) سخن گفت.

همچنین به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مراسمی در دفتر نماینده مردم استان بوشهر  در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.

در این آیین که قشرهای مختلف مردم عزادار بوشهر حضور داشتند پس از مداحی و عزاداری یکی از روحانیون بخشی از خطبه حضرت فاطمه زهرا(س) را بیان کرد و با اشاره به شخصیت اجتماعی آن حضرت اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) عصاره نبوت، روح امامت و مدافع ولایت است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17524
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم