آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ ۱۱:۲۴:۰۲
امروز : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/21 - ۱۳:۰۵:۱۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
300 میلیارد تومان در شهرک شیلاتی استان بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

مدیرعامل شهرک شیلاتی استان بوشهر با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به بوشهر عملیات اجرایی بزرگترین شهرک شیلاتی جنوب کشور آغاز می‌شود گفت: این شهرک در مدت ۲۲ ماه با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان بخش خصوصی ساخته و افتتاح می‌شود.

احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه بزرگترین شهرک شیلاتی جنوب کشور در استان بوشهر ساخته می‌شود اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به بوشهر با حضور وزیر جهاد کشاورزی عملیات اجرایی بزرگترین شهرک شیلاتی جنوب کشور در بندر ریگ شهرستان گناوه آغاز می‌شود.

وی، با بیان اینکه این پروژه با مشارکت بخش خصوصی ساخته می‌شود افزود: برای اجرای شهرک شیلاتی استان بوشهر 3هزار و 500 هکتار زمین تخصیص یافته که به 50 سرمایه‌گذاری واگذار شده است.

مدیرعامل شهرک شیلاتی استان بوشهر با اشاره به سرمایه‌گذاری 50 میلیارد تومانی در ایجاد زیرساخت‌‌های این شهرک گفت: در اجرای شهرک شیلاتی استان بوشهر 2 اسکله به طول بیش از یک کیلومتر، 34 کیلومتر کانال آب، 7 کیلومتر جاده اصلی و 21 کیلومتر جاده فرعی ساخته می‌شود.

مرادی از ساخت 12 پل بزرگ و کوچک در شهرک شیلاتی بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای تولید و راه‌اندازی بخش‌های مختلف این شهرک 250 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مدت 22 ماه در مجموع با اعتبار 300 میلیارد تومان بزرگترین شهرک شیلاتی جنوب کشور ساخته و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد افزود: در پرورش میگو در این شهرک که از دانش روز و فناوری جدید استفاده می‌شود و تولید میگو 2 برابر نسبت به اراضی پرورش میگو معمولی افزایش دارد.

مدیرعامل شهرک شیلاتی استان بوشهر  بیان کرد: در اجرای این شهرک 2500 فرصت شغلی فراهم می‌شود و به هر شرکت سرمایه گذار 62.5 هکتار زمین ساحلی برای پرورش آبزیان واگذار شده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17535
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم