آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۳:۱۴:۵۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
نشست تخصصی هنر و سینمای بوشهر همراه با اکران فیلم برگزار شد

در برگزاری نشست تخصصی هنر و سینمای استان بوشهر فیلم‌های "روزهای رنگی" و "هلهله جنگ"به مناسبت گرامیداشت هفته فیلم بوشهر درمجموعه فرهنگی حاج رئیس این شهر اکران شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، در چهارمین روز از هفته گرامیداشت روز بوشهر ظهر امروز در راستای راه‌‌اندازی هفته فیلم بوشهر یادواره زنده یاد  همایون شهنوار کارگردان و نویسنده سریال دلیران تنگستان  فیلم‌های روزهای رنگی و هلهله جنگ ساخته صادق رسولی فیلم ساز بوشهری اکران شد و مورد استقبال هنرمندان و شهروندان بوشهری قرار گرفت.

نشست نقد و بررسی این فیلم‌ها با حضور داریوش غریب‌زاده فیلم ساز مطرح بوشهری، سپیده حجامی بازیگر و فعال تئاتر و سینما پس از اکران در مجموعه فرهنگی حاج رئیس برگزار شد و شرکت کنندگان پیرامون این فیلم‌ها به گفت‌وگو پرداختند.

داریوش غریب‌زاده با اشاره به اینکه صادق رسولی جنگ را به عنوان یک پدیده اجتماعی تجربه و درک کرده گفت: آثار صادق رسولی از صداقت در محتوا و فرم بهره ‌می‌برد که سبب می‌شود آثار باور پذیری به مخاطب ارائه کند.

وی رسولی را هنرمندی با پشتکار دانست و گفت: صادق رسولی نیز مثل خیلی از فیلمسازان شهرستانی  در محرومیت و عدم امکانات کارهایش را تولید می‌کند.

غریب‌زاده استفاده از مولفه‌های زیست بوم و بستر زندگی رسولی در کارهایش را به عنوان یک مولفه مهم برشمرد و گفت: توجه به فرهنگ و جغرافیای بستر تولید اثر از هر کاری در اثری باور پذیر و موثر می‌سازد.

در ادامه صادق رسولی ضمن تشکر از سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری بوشهر و مجموعه فرهنگی حاج رئیس برای راه‌اندازی هفته فیلم بوشهر گفت: حمایت از هنرمندان و اهالی فرهنگ در جامعه سبب پویایی و ایجاد انگیزه در سرمایه‌های اجتماعی می‌شود.

وی با بیان اینکه جنگ و مسائل پس از رویداد مهمی مثل جنگ در بستر جغرافیایی این رویدادها برایم مهم هستند تاکید کرد: هنرمندان به راحتی از این مقاطع تاریخی نمی‌توانند عبور کنند.

در ادامه سپیده حجامی از کودکان و زنان به عنوان آسیب‌پذیرترین قشر در رویدادهای مهم اجتماعی مثل جنگ و مهاجرت یاد کرد و گفت: صادق رسولی با صداقت و تکنیک توانسته به موضوعات مهم منطقه جنوب کشور بپردازد که بسیار با ارزش است.

هفته فیلم بوشهر(یادواره زنده یاد شهنوار) در روز چهارشنبه15 اسفند ماه با نمایش دو فیلم  با نام‌های زیستن و غرق شده  به کارگردانی پیام شادنیا  به کار خود ادامه می‌دهد.

دومین هفته فیلم بوشهر از سری برنامه‌های یازدهمین هفته نکوداشت روز بوشهر در کافه حاج رئیس تا پنجشنبه 16 اسفند ادامه دارد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17815
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم