آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۱۴:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵
پنجمین کنگره ملی 400 شهید وزارت بهداشت در بوشهر برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پنجمین کنگره ملی ۴۰۰ شهید وزارت بهداشت با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حضور وزیر بهداشت ۲۱ اسفند در بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  سعید کشمیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا نقش مهمی در ترویج فرهنگ شهادت دارد اظهار داشت: برگزاری این یادواره‌ها نقش مهمی در معرفی آرمان‌های والای نظام اسلامی به جامعه به ویژه نسل جوان دارد.

وی با اشاره به نقش مهم وزارت بهداشت در 8 سال دفاع مقدس بیان کرد: وزارت بهداشت 400 شهید در جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب کرده که 8 شهید آن  مربوط به استان بوشهر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از برگزاری یادواره شهدای این وزارتخانه در بوشهر خبر داد و گفت:پنجمین کنگره ملی 400 شهید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، 21 اسفند در بوشهر برگزار می‌شود.

کشمیری افزود: پنجمین کنگره ملی 400 شهید این وزارتخانه، با حضور وزیر بهداشت و 57 خانواده شهید برگزار می‌شود.

وی، رونمایی از یادمان شهدای گمنام در واحد پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را  از برنامه‌های جانبی کنگره ملی شهدای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به  اجرای طرح‌های حوزه بهداشت و درمان در استان خاطر نشان کرد: 35 طرح تکمیل شده  و آماده افتتاح است و 15 طرح نیز در سفر وزیر بهداشت به استان بوشهر عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

کشمیری با بیان اینکه در 5 سال اخیر بیش از 150 مراکز درمانی در استان بوشهر نوسازی و بهسازی شده است افزود:  یک بیمارستان 180 تختی قلب با مشارکت نیروگاه اتمی بوشهر در حال ساخت است و بیمارستان فاطمه زهرا(س) بوشهر نیز به‌صورت 160 تختی ساخته می‌شود.

وی تصریح کرد:هم‌اکنون دو بیمارستان 60 تختی خصوصی در استان بوشهر درحال ساخت است که پیشرفت خوبی دارند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17816
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم