آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۷:۰۴:۳۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
استاندار بوشهر: بخش خصوصی و مردم باید بیشترین امور جامعه را به‌دست بگیرند

استاندار بوشهر با تاکید بر گره‌گشایی در برطرف کردن مشکلات جامعه به ویژه کارآفرینان و سرمایه‌گذاران گفت: واگذاری امور دولتی به بخش خصوصی و مردم ضمن تسهیل‌گیری در کارها و خدمات، به جامعه هدف شتاب می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست با مسئولان سازمان نظام دامپزشکی با تبریک هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با اشاره به نقش مهم محیط زیست در توسعه و پیشرفت اظهار داشت: توجه به حفاظت محیط زیست رسالت همگانی است چرا که حیات انسانی و پیشرفت جامعه به این مهم برمی‌گردد و در این راستا توجه به جنگل و فضای سبز امری مهم و ضروری است.

وی سازمان نظام دامپزشکی را یکی از نظام‌های مردمی موفق دانست و تصریح کرد: فعالیت سازمان نظام دامپزشکی به عنوان نهاد مردمی سبب افزایش بهره‌وری می‌شود که این سازمان تاکنون به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافته است.

استاندار بوشهر بر ضرورت واگذاری امور به بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: برای تسریع در ارائه خدمات و گره گشایی از مشکلات ضرورت دارد فعالیت‌های دولتی به بخش خصوصی و مردمی واگذار شود.

گراوند برون سپاری فعالیت‌های دولتی به نظام‌های تخصصی و مردمی را سبب افزایش بهره‌وری دانست و تاکید کرد: واگذاری امور دولتی به بخش خصوصی و مردم ضمن تسهیل‌گیری در کارها و خدمات، به جامعه هدف را شتاب می‌دهد.

وی با بیان اینکه هر چه امور دولتی به مردم واگذار شود مشکلات مردم کمتر می‌شود افزود: هر چه کارهای دولتی به مردم واگذار شود ضمن رشد بهره‌وری، فساد کاهش می‌یابد و سبب افزایش خدمات به جامعه هدف می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به نظام صنفی و غیردولتی گفت: دولت تلاش می‌کند بخش‌های گوناگون به  مردم واگذار کند چرا که تشکل‌های مردمی نقش مهم و تاثیرگذاری در توسعه و پیشرفت و گره‌گشایی از مشکلات دارند.

گراوند توسعه زیرساخت‌ها در بخش کارآفرینی و تولیدی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌ها در عرصه تولید، کارآفرینی و اشتغال و حمایت از سرمایه‌گذاران در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17819
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم