آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۳:۲۵:۴۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
آیت‌الله حسینی‌بوشهری: هیئت‌های مذهبی برای تحقق "گام دوم انقلاب" سرمایه‌گذاری کنند

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی از ظرفیت بالایی در عرصه مداحی، سخنوری و روحانی برخوردار هستند، گفت: هیئت‌های دینی و مذهبی با این قابلیت برای تحقق گام دوم انقلاب باید سرمایه‌گذاری ویژه کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری صبح  امروز در نشست شورای هیئت‌های مذهبی سراسر کشور، با بیان اینکه برای رسیدن به قله نهایی انقلاب مراحل مختلفی باید طی کرد، اظهار داشت: گام نخست انقلاب که مبارزه با طاغوت و استقرار نظام اسلامی بود به خوبی با وجود فراز و نشیب‌هایی که دشمن ایجاد کرد، محقق شد.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گام دوم انقلاب را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: هیئت‌های مذهبی در تثبیت گام دوم انقلاب نقش مهمی دارند.

امام جمعه قم به بیان اینکه سه مرحله دیگر باید در انقلاب اسلامی مورد توجه قرار بگیرد گفت: برای رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی سه برنامه و سرمرحله دیگر باید مورد توجه قرار بگیرد که دولت‌سازی اسلامی در راستای پیاده شدن قوانین الهی و نظام دینی  از آن موارد است.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه، جامعه‌سازی براساس قوانین اسلامی را از دیگر مراحل انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: پس از استقرار دولت با شاکله اسلامی که بتواند جامعه را تحت تاثیر خود قرار دهد، سبک زندگی اسلامی باید در جامعه مورد توجه قرار بگیرد که هیئت‌های دینی و مذهبی نقش مهمی در این عرصه دارند.

آیت‌الله حسینی بوشهری توانمندی و قابلیت هیئت‌های دینی و مذهبی را بالا دانست و افزود: هیئت‌های مذهبی از ظرفیت بالایی در عرصه مداحی، سخنوری و روحانی برخوردار است که با این قابلیت برای تحقق گام دوم انقلاب باید سرمایه‌گذاری ویژه کنند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه تحقق تمدن اسلامی را از اهداف مهم نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: تشکیل تمدن نوین اسلامی که تنها متعلق به ایران نیست و تمام جهان را در بر می‌گیرد از دیگر مراحل انقلاب اسلامی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم روی این مهم تاکید کردند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر عملیاتی‌شدن سبک زندگی اسلامی افزود: برای رسیدن به  تمدن نوین اسلامی بنا بر بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب باید سبک زندگی اسلامی در جامعه عملیاتی شود که هیئت‌های مذهبی در این عرصه نقش اثرگذاری دارند.

امام جمعه قم تاکید کرد: هیئت‌های مذهبی از منبر، مداح، روحانی، سخنوران توانمند و دیگر قابلیت‌ها تشکیل شده که باید این نهاد با استفاده از این ظرفیت‌ها در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب برنامه‌ریزی کنند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینکه دشمن در صدد است که دین را از سیاست جدا و جامعه را سکولار کند، افزود: سیاست از فرهنگ حسینی و دینی بیگانه  و جدا نیست و باید روحانیون و  وعاظ به این مهم توجه کنند که سکولارها و فرصت‌طلبان از فرصت‌های گوناگون سوء استفاده نکنند.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 17820
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم