آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۳:۲۴:۵۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
بوشهر| 80 هزار پروانه بهداشتی دامداری در کشور صادر شد

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: تاکنون ۸۰ هزار پروانه بهداشتی دامداری صادر شده که از این تعداد بیش از ۸ هزار فقره مربوط به امسال است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدرضا صفری صبح امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با بیان اینکه امسال بیست‌ویکمین سال تاسیس نظام دامپزشکی است اظهار داشت: مجموعه اعضای سازمان نظام دامپزشکی از 38 هزار عضو گذشته است و این در حالی است که سالی 1500 نفر به اعضا افزوده می‌شود.

وی، از توسعه انجمن‌های صنفی سازمان نظام دامپزشکی خبر داد و بیان کرد: انجمن‌های صنفی مسئولان فنی بهداشتی، داروخانه‌ها، کلینیک‌ها استان‌ها و در سطح ملی کانون‌های این انجمن‌ها توسعه یافته است که ضمن پیگیری حقوق صنفی آنها، نطارت‌ها بر فعالیت‌های ذیربط تقویت می‌شود.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور از برگزاری دوره چهارم انتخابات شورای نظام دامپزشکی خبرداد و بیان کرد: امسال خوشبختانه انتخابات انتخابات شورای استانی این سازمان با موفقیت برگزار شد که نخستین انتخابات تمام الکترونیکی کشور بود.

صفری با بیان اینکه اعضا سازمان نظام دامپزشکی با دقت، صحت و سلامت آراء را به صندوق‌های اخذ رای ریختند خاطر نشان کرد: در انتخابات شورای استانی سازمان نظام دامپزشکی مشارکت خیلی خوبی بود به‌گونه‌ای که میانگین کشوری 55.3 درصد از اعضا و در سطح استان بیش از 81 درصد اعضا در این انتخابات شرکت کردند که استان بوشهر از این حیث یکی از استان های پیشتاز محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 70 درصد افرادی که وارد شورای نظام دامپزشکی شدند، از بخش خصوصی بودندتصریح کرد: این نشان می‌دهد که اعضای سازمان نظام دامپزشکی انگیزه و امید بالایی برای بهبود امور ، کار و خدمت بیشتر دارند.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور از صدور پروانه انواع مراکز تولیدی خبر داد و گفت: تاکنون 80  هزار فقره پروانه بهداشتی انواع مراکز تولیدی مرتبط با حرفه دام و طیور با کیفیت و سرعت بالا صادر شده  که 8 هزار پروانه آن مربوط به امسال است.

صفری با بیان اینکه صدور پروانه‌های کلینیک، داروخانه و آزمایشگاه دام و طیور به سازمان نظام دامپزشکی سپرده شده است افزود: صدور پروانه، تایید صلاحیت‌ها و رتبه بندی با مشارکت صنوف انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه حرفه دامپزشکی در اقتصاد و سلامت نقش تاثیرگذاری دارد خاطر نشان کرد: در شرایطی که تحت فشار و هجمه‌های فراوان دشمنان در بعد تحریم قرار داریم و آسیب‌هایی که در جامعه در بخش‌های گوناگون وجود دارد نهادهای تخصصی مردمی مانند نظام دامپزشکی که مسلط به دانش و تعهد بالا است می‌تواند کمک حال کشور  برای عبور از این گردنه سخت باشد.

انتهای پیام/ن

کد خبر 17822
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم