آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۶:۵۷:۵۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
352 واحد نیمه فعال و راکد اقتصادی استان بوشهر نیاز به حمایت دارند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه ۳۵۲ واحد تولیدی نیمه فعال و راکد در بخش کشاورزی و آبزی‌پروری استان بوشهر نیاز به حمایت دارند گفت: ۱۳۶ واحد آن به سبب انباشت بدهی بانکی و کمبود نقدینگی با مشکل روبه‌رو هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدتقی منوچهری ظهر امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با بیان اینکه یک‌هزار 214 واحد تولیدی در بخش کشاورزی و صنایع وابسته در استان دارای پروانه بهره‌برداری هستند اظهار داشت: این واحدهای متوسط و بزرگ ظرفیت 10 هزار 382 نفر اشتغال‌زایی دارند.

وی به طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در بخش کشاورزی استان پرداخت و خاطر نشان کرد: 57 طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد برای راه‌اندازی نیاز به حمایت دارند که  این طرح‌‌ها در بخش‌های مختلف از جمله کشتارگاه و بسته بندی طیور، جوجه‌کشی،  واحدهای صنایع وابسته به کشاورزی و تولیدات دامی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه کشتارگاه و بسته‌بندی طیور،  در گناوه با ظرفیت 17 میلیون قطعه مرغ دارای 60 درصد پیشرفت است گفت: این واحد شش میلیارد تومان تسهیلات بانکی دریافت کرده که نیاز به ترمیم مبلغ تسهیلات برای تکمیل و راه‌اندازی است.

منوچهری شهرک گلخانه‌‌ای را از دیگر طرح‌ها دانست و تاکید کرد: مجتمع گلخانه‌ای با پیشرفت 60 درصدی راکد مانده که نیاز به حمایت تسهیلات بانکی است.

وی از اجرای شهرک آبزی‌پروری استان بوشهر در رود شور گناوه خبر داد و بیان کرد: این شهرک ظرفیت بالایی در تولید میگوی پرورشی به صورت متراکم با ظرفیت 16 هزار تن در سال است که در سفر رئیس جمهور به بوشهر عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه 352 واحد تولیدی نیمه فعال و راکد در بخش کشاورزی و آبزی‌پروری استان بوشهر نیاز به حمایت دارند گفت: 136 واحد آن  به سبب انباشت بدهی بانکی و کمبود نقدینگی با مشکل روبه‌رو هستند.

منوچهری تاکید کرد: برای فعال شدن این واحدها نیاز به اصلاح مبلغ تسهیلات بانکی از محل اعتبارات اشتغال روستایی است چرا که این واحدها نقش مهمی در اقتصاد منطقه و اشتغال جوانان دارد.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17826
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم