آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۷:۴۳:۳۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
پروژه پرورش آبزیان دور از ساحل در استان بوشهر اجراء می‌شود

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه برای اجرای طرح‌های آبزی‌پروری در سواحل استان زمین وجود ندارد گفت: در این راستا پروژه پرورش آبزیان دور از ساحل در استان بوشهر تدوین شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عباسعلی زنده‌بودی ظهر امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین قابلیت این استان صید، صیادی و آبزی‌پروری است اظهار داشت: اکنون طرح‌های در بخش پرورش میگو در استخرهای خاکی در کنار سواحل و پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس و سد رئیسعلی دلواری عملیاتی شده است.

وی، با بیان اینکه امسال پرورش دهندگان افزون بر 21 هزار 500 تن میگو تولید کردند گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده سال آینده سطح  اراضی پرورش میگو در استان افزایش می‌یابد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از اجرای طرح‌های آبزی‌پروری در دور از سواحل خبر داد و تصریح کرد: در این راستا پروژه پرورش آبزیان دور از ساحل در استان بوشهر تدوین شده است.

زنده‌بودی با تاکید بر تامین اعتبار برای توسعه زیرساخت پروژه یاد شده افزود: در اجرای پروژه پرورشی آبزیان دور از ساحل، از طریق کانال و ایستگاه پمپاژ، آب دریا به استخرهای پرورشی منتقل می‌شود که برای اجرای زیرساخت این پروژه نیاز به  تامین اعتبار دولتی با مشارکت بخش خصوصی است.

وی اعتبار مورد نیاز برای اجرای زیرساخت پروژه یاد شده را مورد اشاره قرار داد و  تصریح کرد: هزینه اجرای کانال انتقال آب دریا به پروژه پرورش آبزیان 25 میلیارد تومان است که با مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه در این اراضی پرورش و تولید میکو به صورت متراکم انجام می‌‌شود گفت: بر اساس ارزیابی‌های  انجام شده در هر متر مربع 2 کیلوگرم میگو تولید می‌شود که نسبت به اراضی سنتی افزایش 2  تا 4 برابری دارد.

زنده‌بودی ساخت شهرک‌های شیلاتی رودشور گناوه و موند و بهره‌برداری از شبکه برق رسانی به مجتمع پرورش میگوی موند و استخرهای پرورش میگو در استان را از دیگر برنامه‌های شیلات تا پایان امسال دانست.

انتهای پیام/ن

کد خبر 17827
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم