آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۳:۲۲:۲۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
آیت‌الله حسینی‌بوشهری: رفتار منتظران فرج(عج) باید اسلامی و انقلابی شود

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با تاکید بر افزایش معرفت انتظار فرج گفت: منتظران فرج امام زمان(عج) باید در جامعه از جمله دانشگاه‌ها، مدارس و دستگاه‌های اداری و اجرایی رفتارهای اخلاقی و دینی خود را همسو با آداب اسلامی و انقلابی کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری صبح  امروز در آئین دعای ندبه در خورموج با بیان اینکه منتظران امام زمان(عج) هیچ گاه دست از باورهای اعتقادی و دینی بر نمی‌دارند اظهار داشت: شناخت انتظار و افزایش معرفت دینی و مذهبی از ویژگی منتظران است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری ویژگی دین باوران عصر انتظار را برشمرد و افزود: شناخت غیبت صغری و کبری تنها کافی نیست بلکه معرفت و شناخت به امام زمان(عج) که امام زمان(عج) را واسطه فیض خالق و مخلق بدانیم مهم است.

امام جمعه قم، آداب و ویژگی‌های منتظران را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: انسان باید از نظر اخلاق فردی و اجتماعی خود را برای انتظار آماده کند.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه وقوع انقلاب اسلامی و  تشکیل حکومت اسلامی ایران زمینه ساز فرج امام زمان(عج) است گفت: در جامعه آسیب‌ها و تهدیدات فراوانی وجود دارد که باید با حرکت انقلابی و اسلامی در مقابل این مشکلات ایستاد و جوانان را از این آسیب‌ها و  بلایا مصون کرد.

حسینی بوشهری مقابله با دشمنان انقلاب اسلامی را از آداب انتظار دانست و تاکید کرد: معرفت‌افزایی و رسیدن به کمال زمینه برطرف کردن مشکلات جامعه و خانواده را فراهم می‌کند که در این راستا تقویت اخلاق فردی و اجتماعی مورد تاکید است.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، برترین و بهترین اعمال امت اسلامی را انتظار فرج دانست و تصریح کرد: باید با ترویج فرهنگ عفاف، حجاب، پاکدستی، معرفت‌افزایی و اخلاق اسلامی زمینه فرج در جامعه اسلامی فراهم شود.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی در جامعه به ویژه در مراکز آموزشی و اداری خاطرنشان کرد: منتظران فرج امام زمان(عج) باید در جامعه از جمله دانشگاه‌ها، مدارس و دستگاه‌های اداری و اجرایی رفتارهای اخلاقی و دینی خود را همسو با آداب اسلامی و انقلابی کنند.

امام جمعه قم با بیان اینکه نباید مشکلات جامعه سبب تغییر در رفتار منتظران ایجاد کند افزود: منتظران امام زمان(عج) در جامعه باید خود را مسئول بدانند و نباید مشکلات بر آداب انتظار آنها غلبه کند بلکه باید جامعه به ویژه نسل جوان را با فرهنگ انتظار آشنا کرد.

حسینی بوشهری با تاکید بر مسئولیت، منتظران در قبال محرومان و مستضعفان تصریح کرد: منتظران فرج امام زمان(عج) باید خود را در قبال محرومان و مستضعفان مسئول بدانند و افراد توانمند، انسان‌های ضعیف را کمک کنند چرا که خیرخواهی از آداب انتظار است.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17831
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم