آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۷:۳۰:۱۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
بوشهر| یک گروه حرفه‌ای شکارچی در منطقه شکارممنوع دشتی دستگیر شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: یک گروه حرفه‌ای شکارچی قبل از اقدام به شکار در منطقه شکارممنوع کوه‌مند شهرستان دشتی دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، فرهاد قلی‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران در خورموج  با بیان اینکه طبیعت نیاز به حمایت و حفاظت عمومی مردم دارد اظهار داشت: بر اساس اصل 50 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حفظ محیط زیست وظیفه‌ای همگانی است که برعهده عموم مردم گذاشته شده است.

وی  این فصل را زمان زاد و ولد حیات وحش در استان بوشهر دانست و بیان کرد:با توجه به شروع فصل زادوولد حیات وحش در مناطق  حفاظت شده استان بوشهر در این ایام سال از عموم مردم تقاضا می‌شود بدون هماهنگی وارد مناطق ممنوعه نشوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از دستگیری شکارچیان حرفه‌ای در منطقه شکار ممنوع کوه مند دشتی خبر داد و افزود: در پی پایش منطقه توسط محیط بانان این منطقه و مشاهده 4 نفر متخلف شکارغیرمجاز پستانداران پس از هماهنگی لازم با یگان حفاظت استان شکارچیان مورد رصدمحیط بانان قرار گرفتند و در ساعات اولیه بامداد محیط بانان موفق شدند بدون هیچگونه درگیری و قبل از اقدام به شکار حیات وحش متخلفان را دستگیر کنند.

قلی‌نژاد تصریح کرد: از متخلفان یک قبضه اسلحه گلوله زنی کالیبر 270، مقادیری فشنگ، فاصله یاب، دوربین چشمی و سایر ادوات  شکارکشف و ضبط شد.

وی گفت:بعد از تنظیم صورتجلسه شکارچیان برای رسیدگی به تخلف‌شان به مراجع قضایی بوشهر معرفی شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تصریح کرد:دوستداران طبیعت می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف گزارشات خود را به نزدیکترین اداره یا پاسگاه محیط بانی اطلاع داده و یا با شماره تلفن 1540 تماس برقرار کنند.

قلی‌نژاد  تاکید کرد: یگان حفاظت محیط زیست بوشهر این آمادگی را دارد که به صورت  قاطع با متخلفان زیست محیطی برخورد کند.

انتهای پیام/

کد خبر 17845
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم