آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۷:۲۷:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
بوشهر| 100 میلیارد ریال برای ایمن سازی محور ساحلی تنگستان تخصیص یافت

استاندار بوشهر با بیان اینکه محور ساحلی تنگستان در مسیر دلوار به جائینک پرحادثه است گفت: برای ایمن سازی این محور ۱۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات ملی و استانی تخصیص یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهرامروز در شورای ترافیک استان بوشهر با بیان اینکه بیشترین تصادفات در 30 کیلومتری ورودی شهرها رخ می‌دهد اظهار داشت: برای کاهش تصادفات در محورهای حادثه‌خیز در ورودی شهرها باید طرح مورد نظر تدوین و ایمن سازی شود.

وی، با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه گردشگری به ویژه در ایام تعطیلات نوروز بیشترین گردشگر دارد افزود: فصل‌های پاییز، زمستان و بهار بیشترین گردشگر به استان بوشهر سفر می‌کند بگونه‌ای که نوروز گذشته تردد بیش از 9.3  میلیون خودرو در استان بوشهر ثبت شده است.

استاندار بوشهر، آب و هوای مطلوب، ساحل زیبای خلیج فارس و ظرفیت‌های مهم گردشگری را از جمله عوامل مهم سفر به استان بوشهر دانست و تصریح کرد: امسال با توجه به بهبود وضعیت آب و هوایی پیش بینی می‌شود سفر گردشگران در ایام نوروز بیشتر از سال گذشته باشد.

گراوند با تاکید بر کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای گفت:  تلفات  تصادفات جاده‌ای در محورهای استان در 11 ماه امسال سبب نگرانی است که باید راهکارهای اساسی برای جلوگیری از کاهش تصادفات و  تلفات اندیشیده شود.

وی، با قدردانی از تلاش پلیس راه و راهور استان بوشهر در اعمال طرح‌های ترافیکی در ایام سال خاطر نشان کرد: تلاش شود در ایام تعطیلات نوروز استان بوشهر، دارای کاهش‌ترین تصادفات و تلفات جاده‌ای وسائط نقلیه باشد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه محور ساحلی تنگستان بیشترین تصادفات و تلفات جاده‌ای ثبت شده تاکید کرد: حادثه تصادفات در این محور سبب نگرانی شده که باید مشکلات این محور برطرف شود.

گراوند مسیر دلوار به جائینک در  محور ساحلی تنگستان را پرحادثه دانست گفت: برای ایمن سازی این محور 100 میلیارد ریال از اعتبارات ملی و استانی تخصیص یافته است.

وی، با تاکید بر جلوگیری از تردد خودروهای اداری با پلاک دولتی در حمل مسافر تصریح کرد: تردد خودروهای اداری با پلاک دولتی در جابه‌جایی مسافر و اردوهای راهیان نور ممنوع است.

استاندار بوشهر با تاکید بر نصب دوربین‌های کنترل سرعت در محورهای دوطرفه استان افزود:  دوربین‌های کنترل سرعت نقش مهمی در کاهش تصادفات و حوادث دارد که این مهم باید در دستور کار قرار بگیرد.

گراوند، همکاری مسئولان و فرمانداران با پلیس راه در امر افزایش گشت‌های نامحسوس را یک ضرورت دانست و گفت: باید تمهیدات لازم برای رفاه مسافران نوروزی در محورهای استان بوشهر ارائه شود.

انتهای پیام/ن

کد خبر 17849
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم