آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۸:۱۳:۵۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵
480 هزار لیتر سوخت قاچاق درمرزهای آبی استان بوشهر کشف شد

فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: ۴۸۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های استان بوشهر با تلاش پایگاه‌های دریابانی این استان در ۱۱ ماه امسال کشف شده است.

سردار ولی‌الله رضایی‌نژاد در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر برخورد با قاچاق را در اولویت برنامه دریابانی دانست و اظهار داشت: امکانات و تجهیزات دریابانی استان بوشهر ارتقاء یافته به‌گونه‌ای که شناورهای دریابانی تا اعماق متفاوت خلیج فارس برای مقابله با قاچاقچیان می‌توانند تردد کنند.

 وی با بیان اینکه  مرزهای دریایی استان بوشهر تحت رصد دریابانی قرار دارد از انهدام باند سوخت قاچاق در کنگان خبرداد و بیان کرد: با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی 9هزار و 500 لیترگازوئیل  قاچاق در حوزه پایگاه دریابانی بندر کنگان کشف شد.

فرمانده دریابانی استان بوشهربا اشاره به اینکه  این میزان سوخت قاچاق از یک دستگاه خودرو تانکر کشف شد بیان کرد: ارزش این محموله سوخت 712.5میلیون ریال است که قاچاقچیان قصد داشتند آن را به شهرستان عسلویه انتقال دهند.

سردار رضایی‌نژاد انتقال سوخت قاچاق یاد شده را به عسلویه  برای انتقال به خارج از مرز دریایی دانست و افزود: قاچاقچیان قصد داشتند این میزان سوخت را به خارج از مرزهای کشور انتقال داده و سپس به فروش برسانند.

وی از افزایش کشفیات سوخت قاچاق در آبهای استان بوشهر در 11 ماه امسال خبرداد و خاطرنشان کرد: در 11 ماه امسال بیش از 480 هزار لیتر سوخت قاچاق در آبهای ساحلی استان بوشهر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.

فرمانده دریابانی استان بوشهر تاکید کرد: دریابانی در شبانه‌روز و در سخت‌ترین شرایط جوی ضمن حفاظت و حراست از مرزهای کشور، با تمام توان با قاچاقچیان مقابله می‌کند.

سردار رضایی‌نژاد موفقیت ماموریت‌های دریابانی را  با تعامل مردم دانست و گفت: همکاری مردم، ساحل نشینان و مرزنشینان  استان بوشهردر مبارزه با پدیده شوم قاچاق قابل تقدیر است.

انتهای پیام/ن

کد خبر 17851
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم