آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۲۱:۰۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/08/24 - ۰۶:۵۷:۰۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
نخستین یادواره 556 شهید ناو تیپ 13 امیرالمومنین(ع) بوشهر برگزار می‌شود

معاون فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه رزمندگان ناو تیپ ۱۳ امیرالمومنین(ع) بوشهر در دو جبهه دریایی و زمینی در ۸ سال دفاع مقدس حضور داشتند گفت: نخستین یادواره ۵۵۶ شهید این ناو تیپ ۲۲ اسفندماه در عالی‌شهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ناوسالار یکم پاسدار احمد دولابی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه اردوهای راهیان نور پس از جنگ تحمیلی با حضور  رزمندگان برگزار شد اظهار داشت: این اردوها در راستای تجدید پیمان رزمندگان 8 سال دفاع مقدس با شهدای عملیات‌ها این دوران به صورت خودجوش برگزار شد.

وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور از سال 1384 به صورت کاروانی آغاز شد تصریح کرد: در اعزام کاروان‌ها به این اردوها  شرکت کنندگان از مناطق مختلف جنگی شامل مناطق عملیاتی شرهانی، طلائیه، هویزه، شلمچه، دهلاویه، اروندکنار، مناطق عملیاتی فتح‌المبین و پادگان دو کوهه دیدن می‌کنند.

معاون هماهنگ‌کننده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه روز 20 اسفندماه به مناسبت نخستین حضور مقام معظم رهبری در راهیان نور به عنوان روز ملی راهیان نور نامگذاری شد گفت: در این راستا برنامه‌های ویژه‌ای برای اعزام کاروان‌ها تدارک دیده شد.

دولابی با اشاره به اینکه از سال 1364 جنگ تحمیلی به خلیج فارس کشانده شد خاطرنشان کرد: پس از شکست دشمن در جبهه‌های زمینی، از سال 1364 جنگ به خلیج فارس کشانده شد و سکوهای نفتی و کشتی‌های نفتکش و تجاری مورد تجاوز  دشمن به سرکردگی آمریکا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه به تعداد روزهای جنگ، جزیره خارگ توسط دشمن بعثی عراق بمباران شد تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع و جنگ در دریا، از سال 88 راهیان نور دریایی راه‌اندازی شد و اعزام اردوهای راهیان نور به خارگ آغاز شد.

معاون هماهنگ‌کننده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران هدف از اردوهای راهیان نور دریایی را  انعکاس اتفاقات جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس  دانست و گفت: اعزام این کاروان‌ها هر سال افزایش می‌یابد و اردوهای راهیان نور دریایی از 20 اسفند با اعزام یک کاروان از بوشهر به جزیره خارگ آغاز می‌شود.

دولابی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور دریایی خارگ تا 12 فروردین سال 1398 ادامه دارد  افزود: سال قبل پنج هزار و 200 زائر به جزیره‌ خارگ در قالب اردوی راهیان نور دریایی اعزام شدند که امسال  برنامه‌ریزی‌ها برای اعزام شش هزار نفر است.

وی با اشاره به اینکه کاروان راهیان نور دریایی از اسکله شهید محلاتی بوشهر اعزام می‌شوند خاطرنشان کرد: در سفر سه روزه‌ کاروان نور دریایی خارگ علاوه بر بازدید از تاسیسات نفتی خارگ، نمایشگاه دستاورردهای انقلاب و بیمارستان زیرزمینی خارگ، از نیروگاه اتمی بوشهر و در دلوار از خانه‌ و موزه‌ رئیسعلی دلواری بازدید می‌کنند.

معاون هماهنگ‌کننده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: در  نخستین روز اعزام کاروان راهیان نور دریایی 160 نفر  فردا از بوشهر اعزام می‌شوند.

دولابی از برگزاری نخستین یادواره شهدای ناو تیپ  13 امیرالمومنین(ع)  بوشهر خبر داد و بیان کرد: رزمندگان ناو تیپ 13 امیرالمومنین(ع) بوشهر در دو جبهه دریایی و زمینی در 8 سال دفاع مقدس حضور داشتند که در این راستا نخستین یادواره 556 شهید این ناوتیپ 22 اسفند در عالی‌شهر برگزار می‌شود.

وی افزود: اقدامات لازم برای برگزاری این یادواره انجام شده و با حضور خانواده  معظم شهدا و ایثارگران  و سردار سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17856
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم